Tudomány

Tíz új földszerű bolygót fedeztek fel

Már több tucatnyi Földre hajazó exobolygót találtak jó messze tőlünk. Hamarosan megtudhatjuk, hány planétán van esély az élet kialakulására a Tejútrendszerben.

Nagyszámú eddig nem ismert bolygót és égitestet fedezett fel a NASA a Naprendszeren kívül – írja az Independent. A 219 új kődarabból ráadásul 10 olyan “sziklás”, mint maga a Föld, és az ún. Goldilocks-zónában vannak, azaz abban az övezetben, ahol az élet kialakulásának reális esélye van. Magyarul nincs se túl közel, se túl távol a központi csillagtól. A NASA amúgy ezzel a tweettel jelentette be a felfedezést:

A helyzet gyorsan változik a Naprendszeren kívüli exobolygók terén: a Kepler-űrtávcső segítségével már 4000-nél is több ilyen égitestre leltek. A projekt lényegét Susan Thompson, a földönkívüli életet kutató SETI Intézet kutatója foglalta össze a legjobban: azt akarjuk vele megtudni, hány Földhöz hasonló bolygó létezhet a galaxisunkban.

Egy Közleményben amúgy a NASA is dobálózott kicsivel egzaktabb számokkal: 4034 Naprendszeren kívüli “bolygójelöltet” említettek, amik közül 2335 egész biztosan exobolygó. Ezen belül cirka 50 Föld-méretű, a lakható zónán belül keringő bolygót sejtenek, 30 létezését már meg is erősítették.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik