Az üvegbékák testének felső része rendszerint világoszöld, hasukon a bőr azonban többé-kevésbé áttetsző. Az új faj, a Hyalinobatrachium yaku is ilyen élőlény, hasán keresztül szinte az összes belső szerve észrevehető. Egyes üvegbékák szívét és egyéb szerveit fehér hártya óvja, az újonnan azonosított állatnál azonban nincs efféle védőréteg.
Az üvegbékák hátának színe egyértelműen a rejtőzködést szolgálja: a zöld árnyalatokkal tökéletesen be tudnak olvadni a vízpartok környezetébe vagy a növényzetbe. Az azonban kérdéses, hogy az átlátszó has milyen előnyökkel járhat. Mivel az üvegbékafélék családja viszonylag nagy – megközelítőleg 150 fajt ismernek Dél-Amerikában -, igen valószínű, hogy az áttetsző hasi bőrnek van valamilyen haszna.
Az újonnan azonosított élőlény több szempontból is különbözik a rokonaitól. A faj hátán például sötétzöld foltok láthatóak, efféle árnyalat kifejezetten ritkán fordul elő az üvegbékáknál. Az állat viselkedése is egyedi: miután a nőstények a petéket vízpartokon található levelek aljára helyezték, a hímek meglehetősen sokáig védik azokat a petékre veszélyes ragadozóktól.
A gyönyörű élőlény felfedezésének azonban van egy árnyoldala is. A béka Ecuador azon területén él, melyen az utóbbi időben megkezdődött az olajlelőhelyek feltárása. A régióban a megnövekedett emberi jelenlét feltehetőleg komoly bajba sodorja majd a fajt.
Napjainkban számtalan kétéltű kerül veszélybe, egyes számítások szerint a fajok kétharmadát fenyegeti kihalás. A legnagyobb problémát a fakitermelés és a betegségek jelentik – a chytridiomycosis nevű gomba például az elmúlt években hatalmas pusztítást végzett a békák közt.
A rossz helyzet ellenére a kutatók évente még mindig nagyjából 200 új fajt találnak. A kétéltűek fogyatkozó száma azonban azt is jelenti, hogy sok béka már a felfedezése előtt kihalhat.