Az ausztrál kormány új kiberbiztonsági törvénytervezete arra kötelezné a netszolgáltatókat és az internetes cégeket, hogy bírói végzésre oldják fel a szolgáltatásaikban küldött titkosított üzenetek tartalmát. Ez érintené például a WhatsAppot birtokló Facebookot, vagy az iMessage-t fejlesztő Apple-t.
Egy újságírói kérdésre a miniszterelnök azt válaszolta:
A matematika törvényei dicséretesek, de Ausztráliában az ország törvényei fontosabbak. Nem vagyok kriptográfus, de azt szeretnénk elérni, hogy a cégek közreműködjenek velünk. Szembe kell nézniük a felelősséggel. Nem moshatják kezeiket, és mondhatják, hogy nem tudnak mit kezdeni a dologgal.
Twitteren a felhasználók már reagáltak is az elnök furcsa kijelentésére, volt aki azzal vádolta, hogy orwelli kijelentéseket tesz.
Very Orwellian connotations to this aren't there. 2+2=5 anyone? https://t.co/DFujut160b
— Myriam Robin (@myriamrobin) July 14, 2017
Turnbull leszögezte a sajtótájékoztatón, hogy csak arra kéri a cégeket, hogy működjenek együtt a kormánnyal jelenlegi rendszereik megváltoztatásával, és ez nem azt jelentené, hogy bármelyik felhasználó üzeneteiben turkálni kezdenek.
A Facebook ellenállna
A végpontig terjedő titkosítás lényege épp az, hogy
Épp ezért kavart nagy port, amikor egy kaliforniai bíró arra kötelezte az Apple-t, készítsenek egy módosított szoftvert a San Bernardinó-i terrorista iPhone-jához, s egy hátsó kapun biztosítsanak hozzáférést a tartalmához – ennek az Apple nem tett eleget. Az FBi végül egy külsős izraeli cég eszközével törte fel a telefont.Sokan vádolják azzal az olyan titkosítást használó csevegőket, mint a WhatsApp, vagy a Telegram, hogy tökéletes védelmet nyújtanak a terroristák és bűnözők számára. A védelem általános gyengítésével a cégek viszont saját felhasználóikat is veszélynek teszik ki, hiszen az üzenetekhez hozzáférhetnek hackerek, vagy rosszakarók is, nem csak a nemzetbiztonságiak.
magyarázták el, hogy technikailag is képtelenek kivitelezni az ausztrál kormány követeléseit.
de lehetőségeik szerint már most is együttműködnek a kormányokkal. Múlt hónapban blogposztbanTudjuk, hogy néha terroristák is használják a titkosított csevegést a kommunikációra. A titkosításnak nagyon sok legitim használati célja van – megvédi az online bankolást, vagy a fotóinkat, videóinkat. Alapvető az újságírók, emberi jogi aktivisták és mások számára, akik tudni akarják, hogy üzeneteik biztonságban maradnak.