Ilyen komoly sorozatot kevés csapat mutathat fel a Real Madrid ellen

Gól nélküli döntetlennel zárult a Real Madrid és a vendég Atlético Madrid rangadója a spanyol labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában.

A labdabirtoklási arány (66-34 százalék), illetve a kapura lövések (14-8) és a kaput eltaláló lövések (6-3) száma is a házigazda Real fölényét mutatja, azonban a vendégek ezúttal is rendkívül masszívan védekeztek.

Az Atlético legutóbb 2012 decemberében kapott ki bajnoki meccsen a Santiago Bernabéu Stadionban, azóta háromszor nyert, háromszor pedig döntetlent ért el.

A rangadó szünetében Gareth Bale-t, a Real walesi csatárát combizomsérülés miatt le kellett cserélni. A Realban most játszotta le első tétmeccset a 18 éves Vinícius Júnior, akiért 45 millió eurót fizetett a madridi klub a brazil Flamengónak.

Szintén szombaton játszották az Eibar-Sevilla meccset, amelyet 3-1-ra nyert meg a vendégcsapat. A második félidőben hat percig állt a játék, mert Ever Banega büntetője után, 0-2-es állásnál a Sevilla szurkolóinak heves ünneplése miatt leszakadt egy korlát, és többen lezuhantak a lelátóról.

Számos drukkert a pályán ápoltak, végül kettőt hordágyon vittek el, kettő pedig kisebb sérüléseket szenvedett, de saját lábán tudott távozni.

La Liga, 7. forduló:

Real Madrid – Atlético Madrid 0-0

Eibar – Sevilla 1-3 (0-0)
gól: Joan Jordán (99.), illetve André Silva (47.), Banega (59., 94., az elsőt tizenegyesből)

A Barcelona meglepő döntetlenjéről itt olvashat.