Sokáig a kézilabdasport egyik legerősebb és legbefolyásosabb emberének tartották Dragan Nacsevszkit, aki hosszú és sikeres játékvezetői pályafutását követően évekig az európai szövetség égisze alatt a bíró küldést felügyelte. Az EHF játékvezetői bizottságának korábbi elnöke képviselte Európát a nemzetközi szövetség (IHF) játékvezetői bizottságában is, azaz komoly befolyással bírt.
A problémák akkor kezdődtek, amikor a dán Tv2 dokumentumfilmet forgatott „Gyanús játék” (Mistaenkeligt spil) címmel, amelyben megpróbálta leleplezni a nemzetközi kézilabdában előforduló mérkőzés-befolyásolásokat.
Miután a filmet bemutatták, az EHF május végén felfüggesztette Dragan Nacsevszkit a sportágban betöltött összes feladata alól, és ugyan a nemzetközi szövetség (IHF) egy ideig kiállt mellette, augusztusban ugyancsak jelezte, a vizsgálat befejezéséig nem hívja meg a jövőbeli IHF-eseményekre és értekezletekre.
A dokumentumfilm ugyanis bemutatott egy rejtett kamerás felvételt, amely Nacsevszki és önmagát ázsiai üzletembernek kiadó férfival találkozóján készült 2020 januárjában. Az üzletember azonban valójában a Tv2 által felbérelt színész volt, aki mérkőzések egyeztetéséről beszélt a sportvezetővel. Nacsevszki ugyan visszautasította a lehetőséget, azonban erről a beszélgetésről nem számolt be az EHF-nek, írta a Daniasport.hu portál.
A dán Tv2-nek az osztrák rendőrség megerősítette, hogy most meg nem nevezett kézilabda játékvezetők ellen is nyomozás indult – egy meg nem nevezett bíró ugyanis a dokumentumfilmben azt mondta, hogy Nacsevszki arra kérte őt, győződjön meg arról, hogy a megfelelő csapat megnyeri az adott mérkőzést.
Dragan Nacsevszki 68 éves, és mivel az EHF-nél 70 év a korhatár, az ítélet gyakorlatilag azt jelenti, hogy számára befejeződött a munka az európai kézilabdázásban. De a helyzet még tovább romolhat a családban: fia, Gjorgji Nacsevszki egyike azoknak a bíróknak, akiket a Sportradar elemzőcég kiemelt korábbi riportjában, mint olyan embert, aki a mérkőzések befolyásolásával gyanúsítható.