A záróprogram egyik komoly kérdése volt, hogy az 1500-on végül másodikként célba érő Jakob Ingebrigtsen 5000 méteren meg tudja-e védeni a címét. A norvég klasszis a tőle megszokott módon sokáig megbújt a mezőny végén, a nagy melegre való tekintettel pedig még párszor frissítette is futás után. A hajrát aztán az utolsó kanyar kezdetén indította meg, majd egy sprint végén, az utolsó egy-két méteren előzte meg spanyol riválisát.
A férfi gerelyhajítók versenyében minden afelé mutatott, hogy a tavalyi vb-ezüstérmes, 2021-es olimpiai bajnok Nareej Chopra nyerjen, és ezzel megszerezze India történetének első szabadtéri világbajnoki címét. Chopra már a selejtezőben is elég meggyőző volt, most pedig a második sorozatban volt egy 88,17 méteres hajítása, amivel megszerezte az aranyérmet.
A női 800 méteres futás előtt azt találgatta mindenki, hogy Athing Mu vajon bírja-e a döntőt, miközben korábban még úgy volt, hogy nem is jön a budapesti vébére. Az amerikai hamar az élre állt, egészen a célegyenesig ő vezetett, akkor viszont ketten is lefutották: a kenyai Mary Moraa egyéni csúccsal, 1:56.03-mal nyert, a brit Keely Hodgkinson lett a második, Mu pedig a harmadik.
A bahreini Winfred Mutile Yavi nyerte meg a női 3000 méteres akadályfutást. Csak az utolsó körben állt az élre, akkor hagyta le az addig magabiztosan vezető Beatrice Chepkoechet, aztán a vizes ároknál úgy tűnt, beakadt a lába egy kicsit az akadályba, de nem veszítette egyensúlyát és a lendületét sem, így elég meggyőző fölénnyel ért be elsőként. 8:54.29-es ideje a világ idei legjobbja.
21 éves világbajnoka van a női magasugrásnak: az ukrán Jaroszlava Mahucsikh volt az egyedüli a mezőnyből, aki átvitte a 201 centimétert. Kifejezetten izgalmas volt a döntő, egyébként, a 199 centimétert még hárman átvitték, míg a brit Morgan Lake kockáztatott, de végül lemaradt a dobogóról. Eleanor Patterson lett a második, Nicola Olyslagers a harmadik, vagyis Ausztrália két érmet is bezsebelt ebben a számban.
A vb utolsó előtt döntője a férfi 4×400-as váltók versenye volt – ahol a magyar csapat egy napja országos csúcsot futott az elődöntőben. Érdekes összetételű volt a mezőny, az USA, Jamaica és Nagy-Britannia mellett ugyanis indult például indiai staféta is. Az amerikaiak elég hamar az élre álltak, már csak a rkordokkal versenyeztek, attól ugyan elmaradva, de 2:57.31-gyel így is magabiztosan nyertek. Az országos csúcsot repesztő francia váltó lett a második (ez volt Franciaország egyetlen érme a vébén), míg Nagy-Britannia a harmadik. Jamaica negyedikként zárt.
Az első nap még a cél előtt orra eső Femke Bol hőssé vált, a 4×400-as női váltók versenyében a harmadik helyen indult neki az utolsó körnek, komoly hátránya volt, azonban ő sokkal légiesebben futott, mint riválisai. Előbb brit, majd az élen futó jamaicai riválisát is megelőzte, így Hollandiáé lett az utolsó aranyérem.
A világbajnokság utolsó mozzanatként a magyar szervezők átadták a az atlétikai vb zászlaját a japán küldöttségnek, 2025-ben ugyanis Tokió lesz a házigazda.