Karjaiban vitte le a teniszező a rosszul lett labdaszedőt

Sportszerű jelenetnek lehettek szemtanúi azok a nézők, akik kilátogattak az Egyesült Államokbeli Lexingtonban zajló ATP Challenger-tornára.

Súlyos betegségéről vallott az olimpiai bajnok teniszező
Alexander Zverev alapítványt hozott létre, hogy segítsen a cukorbetegségben szenvedő gyerekeknek.

Az első fordulóban a világranglista 344. helyén álló, 17 éves Csün Cseng Sang három szettben, 6:0, 4:6, 6:3-ra legyőzte a hazaiak húszéves játékosát, Stefan Dostanicot. Az eredmény önmagában nem rendítette meg a teniszvilágot, de a kínai tini harmadik játszmában tanúsított viselkedése igen.

2:0-s vezetésénél adogatása előtt észrevette, hogy a hozzá közel álló labdaszedő fiúnak gondja adódott. Megkérdezte tőle, jól van-e, átkarolta a vállát, majd amikor rájött, hogy a fiatalember el fog ájulni, ledobta az ütőjét a földre, majd ölbe kapva a fiút az árnyékba vitte.

A nézők megtapsolták a játékost, aki azóta két újabb meccset megnyert, kiverte az ötödik kiemelt kazah Mihail Kukuskint, az első helyen rangsorolt orosz Roman Szafiullint és az elődöntőben a harmadik kiemelt amerikai Aleksandar Kovacevic ellen lép majd pályára.