Hosszú Katinka emlékezetes módon 2012-ben, egy számára kudarcként megélt londoni 400 vegyesen elért 4. hely után fogadta el akkori férje, edzője Shane Tusup tanácsát. Felhagytak az addigi hagyományos edzésmódszerrel, változtattak, és versenyről-versenyre utazva éltek, készültek tovább úgy, akár a profi teniszező, atléták.
Rió háromszoros olimpiai bajnoka azóta a hetedik évben utazza körbe a világot. Hétvégén elképesztő mérföldkőhöz érkezett az úszók rövidpályás világkupa sorozatának befejező, szingapúri állomásán: az 500. döntőjét úszta.
Íme néhány beszédes adat a számára első, 2012-es dubaji vk és az idei utolsó, szingapúri verseny közötti időszakból:
- Eddig összesen 57 állomáson, 905 startja volt.
- Ezeken a vk-versenyeken több, mint 176 kilométert úszott.
- 500-szor került döntőbe.
- 422 érmet nyert eddig.
- Az érmeinek több, mint fele, 284 arany, 77-szer állt a dobogó második fokán és 61-szer volt harmadik.
- Csak a vk-érmei után 533 ezer dollár pénzdíjat vett fel, további 700 ezret kapott a 2012-16 közötti összetett győzelméért és a 2017-18-as második helyééért (a világcsúcsokért járó bónuszokat és a helyezésekért járó díjat nem számoltuk).
Dr. Sós Csaba szövetségi kapitány honlapunk kérdésére úgy fogalmazott.:
Nem átlagos, amit Hosszú Katinka a vk-sorozatokon 2012 óta elért. Rövid időn belül és sokan nem fogják ezt megismételni – ha egyáltalán lesz valaki, aki hét éven keresztül képes lesz ilyen igénybevételre. Ennek az életútnak volt azonban előzménye. Az a négy év és az a hasonló versenyrendszer például, ahogy az Egyesült Államokban töltött egyetemi évei alatt élt és készült. Az igazi mérce az lesz számára, amikor jönnek a világversenyek. Idén decemberben a rövidpályás vb, jövőre a nagymedencés. Az idei év alapján úgy érzem, egyre inkább a régi Hosszú Katinkát látjuk.
És még nincs vége. Tervei szerint minimum két év van még benne.