NEW YORK, NY - SEPTEMBER 07: Timea Babos of Hungary and Andrea Hlavackova of the Czech Republic react against Sania Mirza of India and Shuai Peng of China during their Women's Doubles Fourth Round match on Day Eleven of the 2017 US Open at the USTA Billie Jean King National Tennis Center on September 7, 2017 in the Flushing neighborhood of the Queens borough of New York City.   Elsa/Getty Images/AFP

Óriási: Babos Tímea egy év után újra a TOP10-be kerül

2017. 10. 20. 12:54

Mindezt annak köszönheti, hogy Andrea Hlavackovával megnyerte a párosversenyt a moszkvai keménypályás tenisztornán. Idén ez volt a negyedik győzelmük.

Babos Tímea és Andrea Hlavackova megnyerte a párosversenyt a moszkvai keménypályás tenisztornán. A magyar játékos és cseh partnere – a viadal első kiemeltje – egy óra nyolc perces mérkőzésen, döntő rövidítésben múlta felül a Nicole Melichar, Anna Smith amerikai, brit duót pénteken.

Az első szettben Babosék határozott és pontos játékkal 12 perc alatt 4-0-s előnyre tettek szert, s azzal együtt könnyedén nyerték a 26 perces szakaszt, hogy az ellenfél a végére magára talált.

Olyannyira belelendült Melichar és Smith, hogy a második játszmát 33 perc alatt meg is nyerte, így következhetett a döntő rövidítés, amelyben a magyar, cseh páros megint ellenállhatatlanul játszott, s kilenc perc alatt 10-3-ra győzött.

• Babos Hlavackovával párosban hatodszor játszott idén döntőt. Rabatban, Quebec Cityben, Taskentben és Moszkvában nyertek, Madridban és Pekingben pedig vesztettek a fináléban.
  • A legmagasabban jegyzett magyar teniszezőnő pályafutása 22. döntőjét játszotta párosban a WTA Touron,és összességében a 15. végső sikerét ünnepelte!
  • A moszkvai tornagyőzelemmel a magyar játékos visszakerül a TOP10-be a páros-világranglistán, egészen pontosan a 9. helyre. (Pályafutása legjobbjaként 8. volt 2015. június 22-én.)
  • Babos Tímea pályafutása alatt 3 841 453 dollár pénzdíjat teniszezett össze
  • Babos Tímea csak idén 848 618 dollár pénzdíjat teniszezett össze

A magyar-cseh kettős a  vasárnap kezdődő WTA-világbajnokságon szerepel legközelebb.

VTB KREMLIN CUP (790 208 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), PÁROS, DÖNTŐ, EREDMÉNY:

Babos Tímea, Andrea Hlaváčková (magyar, cseh, 1.)-Nicole Melichar, Anna Smith (amerikai, brit) 6:2, 3:6, 10-3- döntő rövidítés