Az ötkarikás műsorba a világbajnokságok 12 versenyszámából csak tíz fér be. A 2008-as pekingi játékokon a férfi tőrözők és a női párbajtőrözők, a 2012-es londoni olimpián pedig a férfi párbajtőrözők és a női kardozók csapatversenyét nem rendezték meg. Így most a férfi kardozókon és a női tőrözőkön volt a sor, s a nemzetközi sportági szövetség (FIE) ilyen értelemben is foglalt állást pénteken a párizsi kongresszusán.
Szetey András, a hazai vívószövetség (MVSZ) kommunikációs igazgatója a hírrel kapcsolatban emlékezetett arra: a rotációs rendszerből fakadóan nem volt kérdéses, hogy a férfi kardozók és a női tőrözők csapatversenyét nem rendezik majd meg a brazíliai nagyvárosban. Ugyanakkor hozzátette, a FIE vezérkara bízik abban, hogy a 2020-as játékokra már mind a 12 versenyszám befér majd az ötkarikás programba.
Női tőrcsapatunk kénytelen kihagyni a riói olimpiát
Fotó: MTI
Rióban hat szakág egyéni küzdelemire, illetve a férfi párbajtőrözők és a tőrözők, valamint a női párbajtőrözők és kardozók versenyére kerül sor.
A kongresszus más témákban is döntést hozott. Így például Magyarországnak ítélte a 2014-es veterán világbajnokság rendezési jogát. A Győrbe tervezett esemény a jövőre százéves hazai vívószövetség centenáriumi rendezvényeinek sorozatába illeszkedik. A verseny odaítélésében szerepet játszott, hogy Magyarország idén színvonalas, sikeres világbajnokságot rendezett a budapesti Syma Csarnokban.
Eldőlt az is Párizsban, hogy a felnőtt vb-nek jövőre Kazany adhat otthont. Az MVSZ tájékoztatása szerint a budapesti tapasztalatok és a FIE magas követelményszintje okán az eredetileg kijelölt Szófia korábban lemondta az esemény lebonyolítását.