A tavaly nyáron őrületesen nagy népszerűségnek örvendő Pokémon Go című mobiljáték nemcsak játékos délutánokat és őrületes szörnyvadászatokat adott a világnak, de sajnos számos sérülést és halálesetet is, derül ki egy új tanulmányból.
A beszédes „Death by Pokemon Go” című kutatás a kiterjesztettvalóság-program sötét oldalát mutatja be. A Prudue Egyetem közgazdászai a játék júliusi megjelenése utáni 148 napban, az Egyesült Államokban található, Indiana állambeli Tippecanoe megyében történt balesetekről számon tartott információkkal dolgoztak. Csak a Tippecanoéban történt sérülések, okozott károk értékét 5,2 millió dollár és 25,5 millió dollárra becsülik.
A jelentés szerint az első 148 nap során 286-tal, azaz 47 százalékkal nőtt meg a balesetek száma ugyanazon korábbi periódushoz képest, ezek közül 134 történt pokéstopokhoz közel. Ez alapján következtettek arra, hogy a Pokémon Góval való játék okozhatta az esetek megnövekedett számát.
A szakemberek szerint ezeket az adatokat kivetítve az Egyesült Államok egészére
lehetett köze a játéknak az első öt hónapban, ezzel 2 milliárd és 7,3 milliárd dollár közti veszteséget okozva, beleértve a járművekben, épületekben, létesítményekben okozott anyagi károkat. Persze megjegyzik, ezek az adatok csak becslések.A pokéstopok azok a valós életbeli helyeken megjelenített játékbeli állomások, ahol a játékosok pokélabdákat és más hasznos eszközöket „pörgethetnek ki”, a gymek pedig olyan arénák, amiket jutalmakért foglalhatnak el más játékosokkal való megmérkőzés árán. Az elvetemültebbek olyan módon próbálnak minél több helyszínt megközelíteni minél kevesebb idő alatt, hogy akár
A játékban ezért is vezettek be sebességkorlátozást – ha túl gyorsan mozog a játékos, akkor nem tud harcolni a gymekben, ez egyben biztonsági intézkedés is.A pokéstopok esetében viszont ez kijátszható, és mivel a közgazdászok szerint a balesetek és ütközések száma a pokéstopok közelében jellemzőbben fordult elő, mint a gymeknél, azt sugallja, hogy a fő kiváltó ok az autóvezetés közbeni játék lehetett.