A Netflixnek eszében sincs külön jelezni, hogy A korona (The Crown) fikciós sorozat. A téma annak nyomán merült fel, hogy a brit kulturális miniszter egy november végi interjúban azt mondta, hogy A korona készítőinek egyértelművé kellene tenniük, hogy a széria csupán fikció:
Aggódom, hogy egy nemzedéknyi néző, aki még nem élt az események idején, összetévesztheti a fikciót a valósággal
– fogalmazott Oliver Dowden a Daily Mailnek adott interjújában. A Netflix azonban nem teljesíti a kérést, minthogy szerintük a dolog teljesen nyilvánvaló.
A koronát drámaként mutatjuk be a kezdetektől, és megbízunk abban, hogy előfizetőink értik, fikcióról van szó, ami nagy mértékben történelmi tényeken alapul. Ezért nem tervezzük és nem látjuk szükségét, hogy külön jelezzük a fikció tényét
– írták a Deadline-nak. Az Egyesült Királyságban nagy sajtóvisszhangja volt a sorozat negyedik évadának, amely Károly herceg és Diana hercegnő viharos kapcsolatának a történetét dolgozza fel. Dickie Arbiter, II. Erzsébet királynő volt sajtótitkára szerint a sorozat „a végletekig feszíti a művészi szabadság határait”, ám kollégánk szerint sosem is volt cél a teljes történelmi hűség.