Kultúra

Követelik a Netflixtől, hogy fikciós sorozatként tüntesse fel A koronát

Liam Daniel / Netflix
Liam Daniel / Netflix

Oliver Dowden brit kultúráért felelős miniszter felszólítja a Netflixet, hogy műfaji besorolását illetően fikciós sorozatként tüntessék fel a hazánkban is nagy népszerűségnek örvendő A koronát. Szerint ez azért lenne fontos, hogy egyértelművé tegyék, a sorozatban bemutatott bizonyos eseményekre nem szabad tényként tekinteni.

Ez egy gyönyörűen elkészített fikciós mű, és ahogy a többi tévés produkció esetében, itt is nagyon világosan kommunikálnia kellene a Netflixnek már az elejétől kezdve, hogy fikcióról van szó. Enélkül, attól tartok, hogy a nézők egy generációja, akik nem élték át ezeket az eseményeket, ténynek vehetik a fikciót

– mondta el Dowden a Daily Mailnek adott interjújában.

A kultúráért felelős miniszter azt szeretné, ha minden egyes epizód elején címkével tüntetnék fel egyértelműen, hogy fikciós sorozatról van szó. Dowden követelései azt fejezik ki, hogy a sorozat maradandó kárt okoz a brit monarchia imázsában, írja a Variety.

A királyi család szerint A korona kegyetlen, kizsákmányoló és hamis
Vilmos herceg nem A koronát binge-eli a Netflixen.

Charles Spencer, Diana hercegnő testvére szerdán az ITV-nek elmondta, szerinte egy nyilatkozat kiadására is szükség lenne.

Óriási segítséget jelentene a sorozatnak, ha az egyes epizódok elején ott állna, ez nem igaz, de valós eseményeken alapszik

– fogalmazott.

Arról, hogy miben tér el a valóságtól a sorozat, itt írtunk bővebben:

A királyi család kivételével mindenki jól szórakozhat A Korona új évadán
A Korona belépett a nyolcvanas évekbe, láthatjuk Diana és Károly boldogtalan házasságát, Margaret Thatcher szerepében pedig Gillian Andersont. A sorozat eddigi legerősebb évadát bírálták, amiért eltér a valóságtól, de tényleg olyan nagy baj ez?

Kiemelt kép: Liam Daniel / Netflix

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik