Kapitány Iván: A mi kis falunk előtt már felkészültem, hogy elküldenek a fenébe

Kapitány Iván alkotóként olyan sorozatokban vesz részt, mint A mi kis falunk, a Válótársak, a 200 első randi, de az RTL Klubon most induló Jófiúkat is neki köszönhetjük. Az Üvegtigris első részében rendezőként, operatőrként és íróként dolgozott, és a kétezres évek elején megpróbálkozott a szitkom műfajával, úgyhogy volt miről beszélgetnünk, ha a magyar sorozatpiacról van szó. Kapitány mesélt az új rendőrös sorozat előzményeiről, és szóba kerültek A mi kis falunk kezdeti kritikái, illetve hogy mennyire kárpótolja az alkotót ilyenkor a közönségsiker.

Letöltés
Herendi Gábor: A sorozatok felszippantották a Valami Amerika színészeit
A magyar közönségfilmek elsőszámú rendezője, Herendi Gábor dolgozott már több sorozatban is. Most egyszerre látja a jövőt a sorozatokban, és tapasztalja meg, hogyan nehezíti meg a filmforgatást a hazai sorozatok előretörése. Beszélgettünk a nemrég leadott Viasat3-as produkciójáról, az Ízig-vérigről és a készülő filmjéről is, amit Szabó Győző drogos küzdelmeiből merített a Toxikoma című könyv alapján.

Kiemelt kép: Csanádi Márton / 24.hu

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.