Natalie Dormer az okos, számító, ledér Margaery Tyrellként keveri a sza lapokat, amióta csak Királyvárba érkezett.
Nem is csoda, van gyakorlata a trón környékén: a Tudorok című szériában Boleyn Annát, VIII. Henrik nejét alakította.
Margaerynek volt kitől tanulni az intrikát, drága nagymamája, Olenna Tyrell sem az a csendesen kötögető anyóka. Diana Rigg pedig brilliánsan formálja meg.
Persze nem volt ő sem mindig ekkora (nagy)anyatigris: a ’60-as években például a The Avengers című kémszériában bűvölte a nézőket.
Tywin Lannister, a férfi, aki anélkül uralta Westerost, hogy valaha is feltette volna a fenekét a Vastrónra (hogy aztán egy egészen más fajta trónolás közben érje a halál), Charles Dance született hűvös eleganciájától működik ennyire.
Dance karakterét már évtizedekkel is korábban a kifogástalan úriember szerepére alkalmazták, például a Rebecca – A Manderley-ház asszonya című minisorozaban – egyébként pont az Olenna Tyrellt alakító Diana Rigg oldalán.
A csendes őrültek sorát gazdagítja Cersei királyné szerepében Lena Headey is.
De játszott már olyan királynőt is, akit nem kívánt minden néző a pokol fenekére: a 300-ban ő volt Gorgo, Spárta királynője.
A Robert Baratheont alakító Mark Addyt – érthető okokból – nem láthattuk túl sokáig a Trónok harcában, és akkor is meglettünk volna alkalmatlan, alkoholista figurája nélkül.
Bezzeg a 2001-es Lovagregény Rolandjaként mennyire cuki volt.
Joffrey figurájával – pedig kemény a verseny – kevesen versenghetnek eséllyel a legundorítóbb Trónok harca-karakter címért, Jack Gleeson mesterien hozza az ütnivaló rohadékot.
Pedig anno, amikor a pályáját kezdte, még édes, ártatlan szöszke fiúcskát alakított a Batman: Kezdődik!-ben.
A Főveréb talán legfanatikusabb híve lett Cersei egykori szexjátékából, Lancel Lannister kissé pszichotikus karakterét Eugene Simon alakítja…
…aki anno a Nickelodeon sorozatában, az Anubisz rejtélyes házában villogtatta fiúbandába illő babaarcát.
Az Aiden Gillen alakította Petyr „Kisujj” Baelish a széria egyik fő diplomata-intrikusa, akinek azért szintén nem kell messzire mennie egy kis hidegvérért.
Gillen nem ma kezdte a zsonglőrködést a szavakkal: a Drótban ügyvédet alakított, de ő volt a Fiúk a klubból eredeti, brit változatának is ő volt a főhőse.
Natalia Tena Oshát, a legifjabb Starkot védelmező, minden értelemben vad asszonyt alakítja a Trónok harcában.
Ez a gyerekvédelem-téma neki már megszokott szerep: Nymphadora Tonksként anno Harry Potter védelméért áldozta az életét.
A „karakterek a Trónok harcában, akik miért vannak még életben” verseny dobogós helyezettjét, Pycelle mestert Julian Glover alakítja meglehetősen meggyőzően.
Ő annak idején már feltűnt egy aprócska, alig fontos moziban: kisebb szerepben ugyan, de szerepelt A Birodalom visszavágban.
A Véreb brutális alakját Rory McCann kelti életre a maga majd kétméteres termetével.
Pedig van érzéke a komédiához is: a Vaskabátok című örökbecsűben kissé ijesztő, nagyon komikus pénztárost alakított. Az a fej!
Arya a széria talán leghányattatottabb sorsú szereplője, már tényleg mindenütt megfordult jóformán, épp csak a sárkánylovaglás, meg a Másokkal való összefutás maradt ki.
Az őt alakító Maisie Williamsnek ez az első érdemi szerepe. Alaposan bekezdett, annyi bizonyos. És milyen cuki kislányként indult!
Jason Hogy-Képzeled-Hogy-Ennyire-Gyönyörű-Vagy Momoa a széria abszolút alfahímje, Khal Drogo szerepében olvasztotta semmivé a bugyikat – igazságtalanul rövidke ideig. A színész ugyanakkor nem volt mindig ennyire kemény csávó: mielőtt felkapott magára vagy negyven kiló színizmot, egyebek mellett a Baywatchban tűnt fel sokadrangú szépfiúként. A sárkányok anyját, a Hét Királyság leghosszabb nevű, és állítólag leggyönyörűbb nőjét Emilia Clarke alakítja. Az ezüsthajú lány valójában barna, és egyebek mellett a Triassic Attack című ZS-mozival kezdte karrierjét, melyben életre keltett dinoszaurusz-fosszíliák (!!!) fenyegetik az emberiséget. Iain Glen a viszonzatlan szerelemtől sújtott Jorah Mormontot alakítja a sorozatban, szerencsétlent az ág is húzza. Vagy ha nem az ág, akkor a kőemberek. Glen nem először találja szemben magát kőkemény nőkkel: a Lara Croft: Tomb Raiderben is így volt ez. Nathalie Emmanuel a gyönyörű, okos és megbízható Missandei szerepében tündököl a sorozatban. Korábbi fotói pedig erősen arra utalnak, hogy Emmanuel felfedezte az örök fiatalság forrását, ugyanis a Hollyoaks című sorozatból származó fotó alapján nagyon úgy tűnik, hogy egyáltalán nem öregszik. A Stark-lányoknál, úgy tűnik, szokás, hogy olyan színésznő alakítja őket, aki korábban nem igazán játszott még ekkora produkcióban. Sophie Turner ugyan azóta X-Men lett, de a Trónok harca előtt csak kisebb projektekben dolgozott. Mondjuk mindez nem akkora meglepetés, ha kiemeljük azt az apróságot, hogy Turner ijesztően fiatal, még csak húszéves. Filmbeli húgához hasonlatosan ő is szívesen posztol gyerekkori fotókat: tessék, ebből lett a cserebogár.
Throwback to mini us @elliejjohnson 😝😳😘 Sophie Turner (@sophiet) által közzétett fénykép, 2014. Febr 24., 10:56 PST
Gwendoline Christie a sorozatban a két lábon járó harcias, pátoszos hűség maga: Brienne szerepében most épp Északon próbálja megvédeni Sansát, miközben mindenki azon drukkol, hogy mikor jönnek már össze Tormunddal.
Az amazon annak idején finomabb karakterként indította karrierjét: egyik első szerepe a Doctor Parnassus és a képzelet birodalma című moziban a híres „Stílusos Vásárló 2” szerepében csíphették el az éles szeműek.
A Stephen Dillane alakította Stannis Baratheonnál is láttunk már kompetensebb trónkövetelőt. Lássuk be, vérmágia nélkül még ezt a keveset sem sikerült volna elérnie.
Dillane igen sokat változott azóta, hogy anno Nicole Kidman oldalán Leonard Woolfot, Virginia Woolf férjét alakította Az órákban.
Liam Cunningham Ser Davosként szintén a hűség mintaképeként szerepel a sorozatban.
Nem először játszik ilyen szerepet: Sean Connery oldalán Artúr király hű lovagja volt Az első lovagban.
Briliánsan néznek ki mindannyian a korai fotókon! Neked ki a kedvenced?