Kultúra

Itthon alig ismerik a világhírű magyar zongoraművészt

György Ádámot a nemzetközi szaksajtó korunk egyik legjobb Liszt játékosaként tartja számon. Amerikát, Délkelet-Ázsiát és Európát is meghódította, ennek ellenére – vagy éppen ezért – Magyarországon kevésbé ismert.

György Ádám magyar népdalokra épülő improvizációival, valamint a klasszikus repertoár legösszetettebb műveivel bejárta már a világot: Európa nagyobb fővárosai mellett adott már koncertet többek között Kínában, Thaiföldön, Malajziában, Japánban, Szingapúrban, Indonéziában, Brazíliában, Izlandon és az Egyesült Államokban.

“Rendkívül izgalmas helyekre juthattam el az elmúlt években, amiért nagyon hálás vagyok. Felléptem Teheránban és Iszfáhánban, ahol kitapintható volt a falakon, a tereken, a levegőben a több ezer éves kulturális örökség lenyomata. Indonéziában a Prambanan hindu templomban zongorázhattam, Ottawában pedig mínusz 35 fokban érkeztem a fellépésemre. Medanba a Steinway zongoragyár repülővel szállított hangszert, mert Indonéziának azon a részén nem volt megfelelő zongora a koncert megrendezéséhez” – mesélte Ádám.

A fiatal zongoraművész négyéves korában kezdett el zongorázni, és tizenkét évesen kiemelt tehetségként vették fel a budapesti Bartók Béla Konzervatórium zongora-előadóművész szakára. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (Zeneakadémia) zongora-előadóművész szakán diplomázott, és ugyanebben az évben kezdte meg doktori tanulmányait a Zeneakadémián. A mára világhírű zongoraművész immáron tizenöt éve szerepel a világ nagyszínpadain. Jelenleg New Yorkban éli mindennapjait, de februárban a magyar közönséget is megörvendeztette egy hangversennyel a Zeneakadémián.

Újabb mérföldkő munkásságában a “The Carnegie Hall Concert” című lemezének megjelenése, amelyet a legutóbbi New York-i koncertjén rögzített, és a szakma mellett a több százezres rajongótábora is nagy várakozással fogad.


Fotó: Lions PR

Ajánlott videó

Olvasói sztorik