Még márciusban az Internetes Bélyeggyűjtő Közhasznú Egyesület, a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ és a Tornyai János Múzeum filatéliai előadássorozatot indított mintegy ismeretterjesztő céllal, a bélyeggyűjtés népszerűsítése érdekében.
A sorozat most következő előadásán, augusztus 10-én, szombaton 14 órakor a magyarországi illetéktörténet 1850-től kezdődő első száz évét mutatja be Hodobay Andor, az illetékdíjszabás elismert hazai szaktekintélye, a BFMK II. emeleti termében.
Az érdeklődők megismerhetnek néhány különleges, ma már ismeretlen illetéket, úgymint a hírlapilletéket, játékkártya illetéket, vagy a számlailletéket, ugyanakkor áttekintést kaphatnak arról, hogyan számították ki az egyes illetékek mértékét, illetve hogyan rótták le a kiszabott járulékokat.
Az előadó, Hodobay Andor nemrég megjelent, A bélyeg- és jogilletékek változása Magyarországon 1850. november 1-től 1950. december 31-ig című könyvét is bemutatja a BFMK-ban. A hiánypótló könyv kitűnő összefoglaló szakirodalom az illetékbélyegek gyűjtőinek, egyszersmind a magyar jogásztársadalom, és minden érdeklődő számára.