29 napig vesztegelt a tengeren két Salamon-szigeteki férfi, miután elromlott a GPS-nyomkövetőjük, írja a Guardian.
Végül Pápua Új-Guine partjainál mentették meg őket, 400 kilométerre onnan, ahonnan elindultak.
Livae Nanjikana és Junior Qoloni a Salamon-szigetekhez tartozó Mono szigetről szállt a tengerrel egy mindössze 60 lóerős motorcsónakkal még szeptember 3-án.
200 kilométerre délre akartak eljutni egy másik szigetre. Korábban már megtették ezt az utat, úgyhogy azt hitték, most sem lesz vele gond.
De még a tapasztalt tengerészeket is érik néha meglepetéseket, főleg egy olyan kiszámíthatatlan és vad vizen, mint amilyen a Salamon-tenger.
Alig néhány órával az indulásuk után esni kezdett és feltámadt a szél, emiatt a partot sem látták, amit eredetileg követni akartak. A még ijesztőbb az volt, amikor a GPS-nyomkövetőjük is megadta magát a zord időjárási körülmények miatt.
Nem láttuk, hogy hol vagyunk, ezért úgy döntöttünk, leállítjuk a motort, hogy spóroljunk az üzemanyaggal
– emlékezett vissza Nanjikana.
A 29 tengeren töltött nap alatt narancsot ettek, amit eredetileg még az indulás napján akartak elfogyasztani. Emellett a tenger felszínén úszkáló kókuszdiókkal táplálkoztak, az esővizet pedig okosan összegyűjtötték és ezt itták.
A két férfi annyira le volt gyengülve, amikor október 2-án megérkeztek Pomio városába, hogy úgy kellett őket levenni a motorcsónakról.
A kalandnak pozitív oldala is van viszont elmondásuk szerint, mert végre elszakadtak a járvány sújtotta világtól egy kicsit.
Ötletünk sem volt, mi történik a nagyvilágban. Végre nem hallottunk semmit a koronavírusról vagy másról. Várom már, hogy hazatérhessünk, de azt hiszem jó kikapcsolódás volt
– magyarázta.