Nagyvilág

Özönlenek a turisták a szibériai Maldívhoz, de az valójában egy életveszélyes hamulerakó

Egy orosz energiaipari vállalat figyelmeztette az Instagram-felhasználókat, hogy ne úszkáljanak a „szibériai Maldív-szigetek” becenévre hallgató, bámulatos kék színéről híressé vált tóban, mert az valójában tele van veszélyes fém-oxidokkal, írja a Guardian.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Сибирские Мальдивы.🌲🌊🌲 ⠀ В Новосибирске местная ТЭЦ сливает отходы в озеро, из-за чего вода в нём стала ярко-голубой. Народ уже окрестил это место “Мальдивами”🌴 и делает возле него “фотографии с моря”. ⠀ Купаться здесь, конечно, нельзя. Это озеро — вовсе не природное чудо, а золоотвал, куда сливает отходы ТЭЦ-5. Несмотря на опасность и труднодоступность, место всё же манит любителей загородных прогулок — одни устраивают здесь фэшн-фотосессии, другие гоняют на мотоциклах, а третьи просто приезжают посмотреть на необычную воду. ⠀ 🤔А Вы хотели бы побывать на Мальдивах или хватит фотографий на фоне голубого озера? ⠀ ⠀ ⠀ #ТурфирмаКартаМира #turfirma_karta_mira #Краснодар #ОтдыхИзКраснодара #ТурИзКраснодара #ТурагентствоКраснодар #ТурфирмаКраснодар #ГорящийТур #туристическоеагентство #сибирскиемальдивы #новосибирскиемальдивы #тэц5 #тэц5новосибирск

ТУРФИРМА КАРТА МИРА (@turfirma_karta_mira) által megosztott bejegyzés, Júl 10., 2019, időpont: 5:01 (PDT időzóna szerint)

A felhívás ellenére az emberre is ártalmas tavat a mai napig sokan keresik fel egy szelfi erejéig, de esküvői partikat is rendeznek a helyszínen.

Múlt héten a hamulerakónk hirtelen látványosságként robbant be a közösségi médiában

– áll a Siberian Generating Company múlt havi közleményében, melyben többek közt felhívják a figyelmet arra is, hogy a vízzel való érintkezés allergiás reakciókat válthat ki a szervezetből.

Ez nem nagyon hat meg senkit, ugyanis még most is sokan bikiniben pózolnak az egyébként tényleg csodásan mutató tó mellett, de vannak, akik vízre is szállnak az unikornist formáló matracaikon.

A Siberian Times egyik fényképésze arról számolt be, hogy a víz mosószer illatú. A cég közölte, hogy a víz pH-értéke magasabb 8-nál.

A lerakóban a szén elégetésével keletkezett hamut tárolják, és egy közeli erőműből szállítják oda. A létesítmény generálja egyébként az áramot Novoszibirszk városának. Az erőművet még az 1970-es években építették, és a maga nemében a legnagyobb egész Szibériában.

Az energiaipari vállalat azzal is riogat, hogy a veszélyes vízből egyedül képtelenség kijönni, mert a hamu lerakódik a tó alján, és iszapos állagúvá válik.

A hamulerakó partjainál sétálni olyan, mintha egy katonai lőtéren lennél: veszélyes és nem kívánatos

– fogalmaztak.

A figyelmeztetés egyelőre semmit nem ért, mostanra már annyi turista jár a tóhoz, hogy a közeli városokban ólálkodó bűnözők kijárnak oda feltörni a látogatók autóit, amíg fotókat készítenek.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik