A reggeli hírvadászat közben már egyre kevesebb cikk van, ami átüti a zajt, és felkelti az ember érdeklődését, de valljuk be,
A “hamarosan mind meghalunk, nincs menekvés” típusú írások olvasása közben az a legfontosabb, hogy végig úgy gondoljunk a szövegre, mint egy jól kitalált fikcióra és ne úgy, mint egy komoly hírre. Ha ezeket a szempontokat figyelembe vesszük, akkor remekül szórakozhatunk az olyan komornak szánt vészjósló mondatokon, mint hogy
az embereknek, akik túlélték a sugárzást, a patkányokkal kell majd az utcán élniük, ez lesz majd a földi pokol.
De persze nem maradhat el a klasszikus összekacsintás sem,
a gazdagok már építik a bunkereiket, hogy túlélhessék a világvégét.
Idézőjeles tudós, idézőjeles elit
Az ügyeletes világvégét ezúttal a Metro kezdte el terjeszteni, ők adtak hírt ugyanis David Meade írásáról, amely a Planet X: The 2017 Arrival, vagyis az X Bolygó: A 2017-es érkezés címet kapta. Az oldal által is csak idézőjelbe tett “kutató” a
könyvében megoszt minden olyan információt, amit a
el akar rejteni a világ elől, vagyis azt, hogy hamarosan vége lesz a világnak. Meade nem nagyon erőltette meg magát, hiszen egy már 2012-ben cáfolt elméletet melegített fel. A lassan már évtizedek óta keringő Nibiru-teória szerint a földet egy nála sokkal hatalmasabb halott bolygó fogja elpusztítani, mégpedig úgy, hogy nekiütközik.
A NASA 2012-ben, vagyis több mint négy éve unta meg a folytonos Nibiruval való riogatást, ezért közzétettek egy anyagot, amelyben pontról pontra cáfoljak a legtöbbet ismételgetett tévhiteket. A folytonos cáfolatok ellenére szinte évről vére feljönnek ezek a témák, így felvetődik a kérdés, hogy miért érdekel még mindig minket ez a sok baromság?
Nekünk van írva
Mint ahogy fentebb említettem, érdemes ezekre a cikkekre úgy tekinteni, mint szórakoztató írásokra, akárcsak egy fikcióra vagy egy fantasyre, mivel ezek lényegében azok is. A világvége írások minden igényt kielégítenek, amire csak szükségünk van, vagy ami érdekel bennünket.
- Katasztrófa
- Riasztó jövő
- Ellenségkép
De épp ezért könnyebb is megkülönböztetni őket a valódi hírektől, mivel a sok kitaláció előbb vagy utóbb logikai buktatókba ütközik, ilyen például az elit kérdése is, ami remek hívószó a tömegeknél, ám ha belegondolunk, egy hatalmas bolygó becsapódásánál mit érnének a bunkereikkel vagy a pénzükkel.
Akárhogy is, már most érdemes várni az októbert, hogy megtudhassuk, épp miért nem jött el a világvége, csakúgy, mint 2000-ben, 2012-ben, vagy mint minden évben.