A Dubaj jelképévé vált, óriás vitorlaként 321 méter magasan a város fölé emelkedő hétcsillagos szálloda épülete 80-szor 200 méteres vetítési felületet biztosít: ez mintegy háromszáz mozivászonnyi területet jelent. Megvilágításához 49 projektorra van szükség, ezek összehangolása vetítéstechnikailag komoly kihívás – mondta el Bordos László Zsolt, az animációs részleg művészeti vezetője.
Táncra perdül az épület
A háromdimenziós modern vetítés, amelynek animációi Magyarországon készültek, igazán absztrakt művészi elemeket is tartalmaz Bordos László Zsolt szerint. Az animációkhoz egy ponton gigantikus tűzijáték kapcsolódik: vizuális effektek hatására az épület “forogni és táncolni” kezd, a mozgás végén pedig tűzijáték bontakozik ki.
A tizenöt tagú magyar csapat mellett angolok és franciák is dolgoztak a nemzetközi produkción. Az animációk elkészítése két hónapot vett igénybe. A projektet kivitelező fővállalkozó a Ruggieri-Lacroix tűzijáték cég, a technikai hátteret és a vetítőshowhoz kapcsolódó látványt az architekturális vetítésre, vagyis épületvetítésre szakosodott legnagyobb francia cég, a VLS biztosította.
Bordos László Zsolt 2008-ban a VLS-sel közösen dolgozott a Pálmasziget-projekten, a világ nyolcadik csodájának nevezett mesterséges sziget, a dubaji Palm Jumeriah megnyitó ünnepségén. A magyar szakember az elmúlt években több dubaji munkában közreműködött.
Duplán ünnepel az ország
Az Egyesült Arab Emírségek 1971. december 2-án alakult meg a Szerződéses Ománként ismert korábbi brit protektorátust alkotó entitások közül hat emírség részvételével, amelyekhez 1972 januárjában hetedikként újabb emírség csatlakozott. Az ország államformája abszolút monarchia.
A Burdzs al-Arab a tizedik születésnapját ünnepli: építése 1999. december 1-jén fejeződött be. Akkor ez volt a világ legmagasabb és egyetlen hétcsillagos hotelje.