A GKI konjunktúraindexe a július-októberi időszakban apró lépésekkel csökkent, s a novemberi 3 pontos visszaeséssel e mutató 13 havi mélypontjára esett. A cégek foglalkoztatási tervei nem változtak érdemben, a gazdálkodási környezet kiszámíthatósága viszont lényegesen romlott az előző hónaphoz képest. Az üzleti szféra áremelési tervei és a lakosság inflációs várakozásai is számottevő növekedést mutatnak.
A GKI üzleti bizalmi indexe novemberben bő 2 ponttal csökkent októberhez képest. Mind a négy vizsgált szektorban romlottak a kilátások. Az ipari bizalmi index 3, az építőipari 2 ponttal csökkent havi összevetésben, a kereskedők és az üzleti szolgáltatók körében mért mutató hibahatáron belül mérséklődött. Továbbra is a kereskedelem a legborúlátóbb ágazat, de nem sokkal marad el tőle az építőipar sem. A szolgáltatások terén a legkevésbé kedvezőtlen a hangulat.
A vállalkozások összesített foglalkoztatási hajlandósága a harmadik őszi hónapban sem változott lényegesen októberhez képest – az építőipar az egyetlen ágazat, ahol valamelyest erősödött ez a szándék.
- A gazdálkodási környezet kiszámíthatóságának megítélése sokat romlott, e mutató 24 havi mélypontjára esett.
- Az üzleti szféra összesített áremelési tervei érezhetően emelkedtek az előző hónaphoz képest, e mutató 11 havi csúcsára emelkedett.
- Az áremelési törekvések erősödése a kereskedelemben volt a legnagyobb mértékű.
November a harmadik olyan egymást követő hónap, amikor a GKI fogyasztói bizalmi index csökkent a megelőző hónaphoz képest, most csaknem 4 ponttal. Ezzel e mutató
A lakosság elégedettsége az elmúlt 12 hónapban tapasztalt pénzügyi helyzetével kapcsolatban lényegesen csökkent, s a következő 12 hónapra vonatkozó várakozás is romlott valamelyest októberhez képest. Az ország következő 12 hónapban várható gazdasági helyzetének és a nagy értékű fogyasztási cikkekre elkölthető saját pénz megítélése csak hibahatáron belül romlott. míg a munkanélküliségre vonatkozó nem változott.