Minimum tíz év szabadságvesztést kért a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség az első fokon hét év fegyházra ítélt Gyárfás Tamásra, a 26 és fél évvel ezelőtti Fenyő-gyilkosság miatt – tudta meg a 24.hu. A Fővárosi Ítélőtábla már ki is tűzte a tárgyalási napokat, egy hónapon belül jogerős ítélet születhet az ügyben.
Csiha Gábor, a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség szóvivője az üggyel kapcsolatos megkeresésünkre válaszul azt mondta, hogy az a bűncselekmény, amivel Gyárfást vádolják, 10–20 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő és csak enyhítő záradékkal szabhattak ki hét év fegyházbüntetést a vádlottra.
A fellebbviteli főügyészség azt szeretné elérni, hogy az enyhítő záradék mellőzésével, legalább a törvényi minimumot elérő szabadságvesztés-büntetést szabják ki a vádlottra
– mondta megkeresésünkre reagálva az ezredes. Ez azt jelenti, hogy azt szeretnék elérni, hogy minimum tíz évet szabjanak ki a volt sportvezetőre, de, persze, ez ennél több is lehet.
Megtudtuk, hogy a másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla már ki is tűzte a tárgyalási napokat, amelyek során eldől, hogy súlyosabb büntetést szabnak-e ki az első fokon hét év fegyházra ítélt Gyárfás Tamásra, illetve az életfogytiglanra ítélt Portik Tamásra vagy helyben hagyják, esetleg hatályon kívül helyezik a korábbi ítéletet.
A táblabíróság az üggyel kapcsolatos megkeresésünkre azt közölte, hogy november 19-re, 21-re, 26-ra és 28-ra tűzték ki a nyilvános üléseket, és az utolsó napon határozathozatal várható.
A Fővárosi Törvényszék Gyárfást bűnösnek mondta ki bűnsegédként, míg a többszörösen büntetett Portikot felbujtóként, előre kitervelten elkövetett emberölés bűntettében. A bíróság a médiavállalkozót 7 év fegyházra, társát pedig életfogytig tartó fegyházra ítélte, azzal, hogy 20 év elteltével bocsátható feltételes szabadságra.
Gyárfás és védője felmentésért, míg Portik és védője felmentésért, illetve a büntetés enyhítéséért fellebbeztek. Az elsőfokú ítélet után az ügyészség indítványozta Gyárfás letartóztatását, de ezt a táblabíróság nem tartotta indokoltnak és bűnügyi felügyeletbe helyezték a volt úszóelnököt, azzal, hogy nem hagyhatja el Magyarország területét. A fellebbviteli főügyészség azt szeretné elérni, hogy legalább tíz évet szabjanak ki Gyárfásra.