Jogerősen életfogytiglant kapott az a sajószentpéteri pár, akik álmában kaszabolták szét az egyikük nagyapját azért, hogy megszerezzék a lottónyereményét.
Fórizs Ildikó, a Debreceni Ítélőtábla szóvivője azt közölte, hogy a férfi és a női vádlott is 25 év elteltével bocsátható szabadlábra a leghamarabb feltételesen.
A pár kapcsolatát a folyamatos pénztelenség jellemezte, melynek oka a bódító anyagok fogyasztására volt visszavezethető. Bár a férfi anyja mindenben támogatta a fiatalokat, lakhatást, munkahelyet, ezáltal állandó jövedelmet is biztosított számukra, de nekik ez is kevés volt.
Az élettársak türelmetlenek voltak, és mivel mindenképpen hozzá akartak jutni a pénzhez, ezért néhány nap múlva, a késő délutáni órákban a a papa ingatlanának közelében elrejtettek egy feszítő vasat. Éjszaka jöttek vissza, amikorra mindketten különböző nyugtatószereket fogyasztottak. A helyszínre magukkal vittek kalapácsot, lemezvágó ollót, csípőfogót, valamint gumikesztyűt és lábzsákot, továbbá a férfinél volt egy húsz centis konyhakés.
Egy feszítővassal megrongálták a családi ház kerítését, s egy betondarabbal bedobták a nagypapa szobájának az ablakát. A fiatalok helyiségről helyiségre haladva értékek, illetve a nyeremény után kutattak, azonban csak háromezer forintot találtak.
Ezt követően egymásnak adogatták a kést, és mintegy 20 alkalommal fején és mellkasán megszúrták a férfit, és nagy erővel négyszer is elvágták a nyakát. A 83 éves férfi a bántalmazás következtében olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette. A pár a tervezett milliók helyett, mindössze 3 ezer forintot, valamint egy karórát és egy aranygyűrűt vittek el, összesen 87 ezer forint értékben.
A Miskolci Törvényszék aljas indokból, különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette, valamint minősített rablás bűntette és más bűncselekmények miatt életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte májusban a párt azzal, hogy a férfi 40 év, a nő pedig 35 év elteltével bocsátható feltételes szabadságra.
A táblabíróság annyiban változtatott a minősítésen, hogy nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen, a cselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozott személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének minősítette az esetet. Ez azt jelenti, hogy a nyereségvágyból minősítés miatt mellőzték a rablás bűntettét a cselekmények sorából.
A táblabíróság szerint az elsőfokú bíróság indokolatlanul hosszú időtartamban állapította meg a feltételes szabadságra bocsátás idejét. Ezt 25 évre mérsékelték. Ez azt jelenti, hogy legkorábban 25 év után vizsgálható az meg, hogy a vádlottak feltételes szabadságra bocsáthatók-e. Az ítélet jogerős.