December 15-e a határideje az első oltás kötelező felvételének az állami intézményekben. Különböző számok jelentek meg arról, hány pedagógus nem akarja felvenni az oltást, Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének választmányi tagja az ATV reggeli műsorában azt mondta, a 15 ezer közelebb állhat az igazsághoz, ami ijesztő.
A téli szünet után ugyanis ezt tanárhiányt nem lehet megoldani, pótolni,
ebből összeomlás lesz.
Nagy Erzsébet jelezte, Covid-járvány alatt nem lehet összevonni osztályokat. Szerinte az oltatlan tanárok elmennek egyházi vagy alapítványi iskolákba, más pályára, többen már most felmondtak, mert nem akarják a nagy hullámot megvárni. Szerinte megoldás lenne, ha védettségi igazolványhoz, laboreredményhez kötnék a tanítást, az oltatlanoknak kötelező tesztelést vezetnék be.
A Népszava szerint egyes állami iskolákban már a tantárgyfelosztás átdolgozásán dolgoznak a kieső tanárok miatt, akiknek a feladatait majd a többi pedagógusnak kell ellátnia. A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) arra figyelmeztetett, hogy ezért a munkáért helyettesítési díj jár.
A PSZ szerette volna megtudni, hány pedagógus volt táppénzen az előző tanévben, mennyien voltak koronavírus-fertőzöttek, kapták meg a beígért 100 százalékos táppénzt. Bár korábban részben megkapták az adatokat, most közérdekű adatigénylésüket a tankerületek, a szakképzési centrumok és az államkincstár is azzal utasították el, ilyen adatokat nem tartanak nyilván, amit Gosztonyi Gábor alelnök nyilvánvaló hazugságnak nevezett. Ezek az adatok léteznek, de a kormányzat valamiért titkolni akarja őket – mondta.
Korábban az Emberi Erőforrások Minisztériuma lapunkkal azt közölte, hogy az állami alkalmazásban álló pedagógusoktól azért elvárt az oltás felvétele, mert naponta közösségben vannak, sok emberrel: gyerekekkel, szülőkkel találkoznak.
Az elvárt oltás miatt nem számítunk működési zavarra, az oktatás zavartalanságát az veszélyezteti, ha a pedagógusok az oltás hiányában megbetegszenek
– írta megkeresésünkre az Emmi.