Az állatot szeptember 4-én tette ki egy kutatóhajó az Új-Zélandtól délre lévő Campbell-sziget közelében, hogy onnan ússzon vissza az Antarktiszra.
Állatorvosok a pingvin tollazatára jeladót ragasztottak, hogy segítségével műholdakon és az interneten keresztül követhető legyen Happy Feet útja. Péntek óta azonban nyoma veszett az állatnak.
Az adóvevő csak a vízfelszínről képes jeleket küldeni. “Vagy leesett a szerkezet, vagy valami más tartja vissza a pingvint attól, hogy feljöjjön a felszínre” – közölte a Sirtrack, az állatok műholdas megfigyelésére szakosodott cég. A vállalat nem vonakodott attól, hogy kimondja, amitől sokan félnek, mégpedig hogy Happy Feetet egy bálna vagy valamilyen egyéb tengeri állat felfalta.
Bár a pingvinek kitűnő búvárok, néhány percenként a felszínre kell jönniük levegőért. A császárpingvinek legfeljebb 18-20 percet bírnak ki a víz alatt.
Az adóvevőt csupán ragasztóval erősítették az állat tollazatára, így akár a sós víz illetve a hullámok is lemoshatták a pingvinről.
Happy Feet júniusban került elő a Wellingtonhoz közeli partoknál, 3000 kilométerre az otthonától. Zavarodottságában a homokból is evett, ami miatt megbetegedett és orvosi kezelésre szorult.
Miután a kutatóhajó kirakta az állatot a Campbell-sziget közelében, még 2625 kilométert állt előtte, hogy eljusson kolóniájához. Happy Feet azonban nem haladt céltudatosan: az első nyolc napban 100 kilométert sem tett meg, és dél helyett főleg keleti irányba tartott.
A császárpingvin “rajongói” azonban bizakodnak. Egyesek remélik, hogy néhány napon belül jó híreket kaphatnak, mások pedig biztosra veszik, hogy csak az adóvevő tűnt el a tenger mélyén.