A cégnek jelenleg négy üdülőhajója tartózkodik a térségben, amelyek japán és dél-koreai kikötőkben horgonyoznak. A fedélzeten csak a személyzet tartózkodik, ami hajónként mintegy ezer főt jelent, a hajók motorjait és műszaki berendezéseit ugyanis holtidőben is üzemeltetni kell.
Az ágazat nemzetközi képviseleti szervezete, a CLIA pénteken bejelentette, hogy a hajótársaságok meghozták a járvány megfékezéséhez szükséges óvintézkedéseket – számolt be róla az MTI.
- Eszerint egyetlen utas, de a személyzet egyetlen tagja sem léphet a fedélzetre, ha a megelőző 14 napban Kínában tartózkodott, illetve az utazásra kínai, makaói vagy hongkongi átszállással érkezett.
- Megtagadható emellett a fedélzetre lépés minden olyan embertől, aki fertőzött személlyel érintkezett. Szükség esetén pedig egészségügyi vizsgálatnak lehet alávetni a fedélzetre lépőket.
Az olasz üdülőhajó-ágazat az év elején még a tavalyit 6,2 százalékkal meghaladó rekordforgalmat, és 13 millió utast jelzett előre 2020-ra. A koronavírus-járvány miatt azonban egyre valószínűtlennek tűnik a forgalmi rekord idei elérése.
A Costa Crociere a legnagyobb olasz üdülőhajós társaság. A cég világszerte 63 ezer alkalmazottat foglalkoztat, ebből 17 ezret Olaszországban.
Kiemelt fotó: MTI / EPA / Franck Robichon