A svájci sportvezető pénteken, a vb szentpétervári ülésének zárását követően azt hangoztatta, hogy a látszólag ellentmondó határozatok mögött komoly érvek húzódnak meg, s a cél ugyan mindig a megújulás, ám csak akkor, ha az indokolt.
“Nem akarunk változtatni, csak azért, hogy változtassunk. – mondta Rogge. – A cél, hogy mindig a lehető legjobb olimpiát rendezzük meg. Abban az esetben, ha a régi sportág alkalmasabb az újaknál, a régit fogjuk választani.”
A végrehajtó bizottság februárban a Londonban szerepelt sportok közül a birkózás helyét nem garantálta a 2020-as olimpia műsorán. Szerdán ugyanakkor a már az ókori játékokon is szerepelt sportág, illetve a hét új jelentkező prezentációjának meghallgatását követően a fallabdával és a baseball-softball kettőssel közösen a birkózást is alkalmasnak ítélte és ajánlotta a szeptemberi NOB-közgyűlésnek. Így a Buenos Aires-i eseményen a szavazásra jogosult tagok ebből a háromból választják majd ki azt az egyet, mely 2020-ban olimpiai sportág lesz.
A hivatalából szeptemberben távozó Rogge már a szerdai döntést megelőzően is elégedetten beszélt a birkózásban február óta végrehajtott változásokról, most pedig Thomas Bach, a NOB alelnöke, az elnöki posztra pályázók egyike is ugyanígy értékelt.
“A birkózók megértették a februári üzenetet, változtattak a szabályrendszeren, s a szövetség szervezeti és szerkezeti átalakítását is elvégezték, s komoly erőfeszítéseket tettek a nők esélyegyenlőségéért – mondta Bach. – A sportág kiváló prezentációt mutatott be szerdán, s bebizonyosodott, hogy néha a szükséges reformokhoz külső nyomásra is szükség van.”