A hagyományosan legnagyobb szurkolótáborral rendelkező Ferencváros ultrái a hétvégi Honvéd-Fradi budapesti rangadóra (2-3) cirka 40-en látogattak ki. A többség a inkább a bécsit városi derbit választotta, pénzt, időt nem kímélve a Rapid Wien stadionjában szurkoltak a helyi zöld-fehéreknek… (Rapid Wien-Austria Wien 2-3)
Több busznyi Fradi szurkoló kelt útra, hogy saját csapata helyett a Rapidot biztassa. Végül is csak 250 km.
Épp, mintha Debrecenbe mentek volna
Fotó: facebook.com
Megjegyzendő: a Bozsik Stadionban úgy küzdöttek pénteken a nagyobb nézőszámért – voltak vagy 400-an -, hogy valami furcsa ötlettől vezérelve MLSZ-futballkártyával rendelkező semleges szurkolót be sem engedték a rendezők…
Csoda hát, ha a 14. fordulót a meglévő, általában a Nemzeti Sport által jóindulatúan felfele kerekített adatok alapján 17 889-en látták? Meccsenként átlagban 2236-an… Bármilyen hihetetlen, ez nem is a mélypont. E téren a 13. forduló vezet (2099 néző), sőt még a 2. forduló 2173-as átlag-nézőszámát is sikerült lenyomni a hétvégén.
Magyarországon úgy látszik minden fordítva van. A világban kevés olyan országot tudunk elképzelni, ahol a labdarúgás kevesebb nézőt vonzana, mint a kosárlabda, a kézilabda, vagy a hoki (na jó, Amerikát e téren ne vegyük egy kalap alá a többivel)
Hétvégén az Egis Körmend – Falco-Trend Optika KC Szombathely (73 – 85
) rangadón is telt ház volt
Forrás: kosarsport.hu
Bármilyen hihetetlen, de a kosárlabda NB1-es bajnoki meccsek például stabilan 2500-3000 néző előtt zajlanak, ami legalább olyan átlagot jelent, mint a focié, ha nem jobbat. Ráadásul a kosárcsapatok csarnokban játszanak ugye, ami a hangulati szempontból össze sem hasonlítható a negatív példaként fentebb idecitált Bozsik-stadionhoz…
A Volán EBEL-meccsei stabilan 3000 feletti nézőszám mellett folynak, ha lenne nagyobb jégcsarnok Fehérváron az is simán megtelni – folyamatosan. Bármilyen röhej, de a győri kézis lányok mérkőzéseire is többen kíváncsiak, mint a labdarúgóékéra. Ott is inkább a Magvassy Sportcsarnok befogadó képessége jelentette a korlátot, így és nyilván az új, 5500 fős városi sportcsarnok is rendre megtelik majd.
Hogy mi ebből a tanulság? Az egyszerű válasz az, nyilván jobban kellene játszani. Bár azt is érdemes elkönyvelni, a stadionrekonstrukciós és pályaépítési-program miatt átpolitizált közhangulat nem tesz jót, nem hat építőleg a magyar labdarúgásra.
Mit nem tesz jót. A kommentek arról tanúskodnak, olyan ez, mint amikor két favágó balról-jobbról nyesi a 100 éves tölgyet. Más kérdés, itt frissen telepített facsemetéről van szó…