Böde zsenialitása döntött az amatőr feröeriek ellen

A magyar válogatott botrányos első félidőt követően fordítani tudott Feröer-szigetek legjobbjai ellen az Eb-selejtező 9. fordulójában a Groupama Arénában.

A magyar válogatott annak tudatában léphetett pályára csütörtök este, hogyha nyer, akkor biztosan legalább a harmadik, pótselejtezőt érő helyen végez a csoportban. Az ellenfél az a Feröer-szigetek volt, amely a sorozatban oda-vissza le tudta győzni a hanyatló görögöket.

Rémálomba illő első játékrész

Az első percekben kapkodó volt a játékunk, tíz perc elteltével pedig jött a hidegzuhany, Jacobsen parádésan fordult le Juhászról és Király mellett a kapuba gurított.

Fotó: Europress

A szünetig nem tudott megnyugodni a csapat, rengeteg volt az eladott labdánk és nem találtuk az ellenszert a tizenegy emberrel védekező feröeriek ellen.

A szünetben kettős cserére szánta el magát Bernd Storck szövetségi kapitány, Böde Dániel Bódit, Németh Krisztián pedig Tőzsért váltotta.

Böde, a nyerőember

Ez meg is tette hatását, a vendégek védőit három csatárral ostromló magyarok a játékrész derekán egyenlítettek. Kádár tökéletes beadását Böde stukkolta vissza a hosszúba.

Ekkor már benne volt a levegőben, hogy meg is fordítjuk a találkozót, amikor Guzmics a büntetőterületen belül buktatott egy feröerit, de szerencsére a játékvezető továbbot intetta az egyértelmű esetnél.

Szűk húsz perccel a rendes játékidő vége előtt Böde mutatott be két remek cselt majd lőtte ki a rövid felsőt.

A folytatásban többször is megszerezhettük volna a harmadik gólt, Böde akár mesterhármasig is juthatott volna. A ráadásban a Gregersen kiállítása miatt tíz emberre fogyatkozó feröeriek többször is veszélyeztettek Király Gábor kapuja előtt, de az égiek velünk voltak és begyűjtöttük mindhárom pontot.

A harmadik hely már biztos

Mivel az északírek kiütötték a görögöket, így előbbi válogatott biztosan csoportelsőként, utóbbi pedig utolsóként zárja a sorozatot.

A románok az utolsó pillanatokban egyenlítettek Finnország ellen Bukarestben, így a tizedik forduló előtt ők állnak a második helyen egy ponttal megelőzve minket.

uefa

Így már százszázalékos, hogy legalább a harmadik helyen zárunk, hisz bár a finnek pontszámban még beérhetnek, az egymás elleni eredmény nekünk kedvez.

Másodikok akkor lehetünk, ha jobb eredményt érünk el vasárnap Görögországban, mint a románok Feröer-szigetek ellen.

Eredmény– Európa-bajnoki selejtező, F csoport, 9. forduló:

Magyarország-Feröer-szigetek 2-1 (0-1)
Groupama Aréna, vezeti: Schörgenhofer (osztrák)

Magyarország: Király – Fiola, Juhász, Guzmics, Kádár – Nagy Á., Tőzsér (Németh, a szünetben) – Bódi (Böde, a szünetben), Gera, Dzsudzsák – Nikolics (Priskin, 75.). Szövetségi kapitány: Bernd Storck

Feröer: G. Nielsen – Naes, Gregersen, Nattestad, Davidsen – R. Joensen, S. Vatnhamar, Baldvinsson, Jakobsen (Justinussen, 62.), Bartalsstovu – Edmundsson. Szövetségi kapitány: Lars Olsen

Gólszerzők: Böde (63., 71.) Jacobsen (11.)

Sárga lap: Gera (36.) illetve Baldvinsson (18.), Gregersen (43., 93.)

Piros lap: Gregersen (94.)

2. FÉLIDŐ

96. PERC: Még egy bedobást is engedett a játékvezető, de végre VÉGE! NYERTÜNK 2-1-re.

95. PERC: A kapus is előrement az utolsó szabadrúgáshoz, de felszabadítottunk.

93. PERC: Piros lap! Gregersen kapja meg a második sárga lapját, majd keménykedik csöppet az oldalvonalnál.

92. PERC: Bödének kis híján összejött a mesterhármas, de ezúttal kicsit pontatlanul célzott fejjel.

91. PERC: Miközben gyenlítettek a románok Finnország ellen, Németh löketét bravúrral szedte ki a bal alsóból Nielsen.

90. PERC: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgással leptek meg a feröeriek, de szerencsére a következő átadást kivágta egy bek..

88. PERC: Kevesebb mint három perc van hátra, reméljük nem hozunk össze nekik egy gólt.

85. PERC: Dzsudzsák ugratta ki Priskint, aki a védő szorításában kiterelte a labdát az alapvonalon túlra.

82. PERC: Nattestad kap görcsöt.

78. PERC: Sörensent veti be a vendégek mestere, Jöensen hagyta el a pályát.

77. PERC: Öt feröeri lódult meg Király kapuja felé, de szerencsére nem tudták pontosan végig vinni a kontrát.

75. PERC: Nikolicsot Priskin váltja.

71. PERC: GÓÓÓÓÓÓÓL! BÖDE DANI DUPLÁZOTT! A Ferencváros csatára két zseniális csel után lőtte ki a rövid felsőt! 2-1.

70. PERC: A visszajátszásokból kiderült, egyértelmű büntető volt. Köszönjük…

69. PERC: Ezt megúsztuk. Guzmics mellett esett el Bartalsstovu a tizenhatoson belül, de a bíró továbbot intett.

67. PERC: Hoppácska! Románia-Finnország 0-1.

65. PERC: Nagyon fáradnak a feröeriek, simán meglehet a győzelem.

63. PERC: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! EGYENLÍTETTÜNK! Kádár tekert remekül középre, Böde pedig a kapus fölött a hálóba stukkolt! 1-1.

62. PERC: Cserél Feröer-szigetek: Jacobsen le, Justinussen be.

59. PERC: Sorra végezhetjük el a szögleteket, de egyszerűen nem tudunk élni velük.

57. PERC: Görögország tutira csoportutolsó, Észak-Írország biztosan csoportelső: 3-0 ott.

56. PERC: Nikolics estében kotorta kapura a labdát, de ez sem volt igazán veszélyes.

52. PERC: Ismét a Bursasport magyar légiósa a sarokrúgással, Juhász emelkedett a legmagasabbra, de előtte szabálytalanságot követett el. Összefejelt egy feröerivel, vérzik a feje a középső bekknek.

51. PERC: Dzsudzsák szöglete volt mindenkinek magas.

50. PERC: Közben az északírek megduplázták előnyüket Görögország ellen.

49. PERC: Böde került ordító helyzetbe, de nem tudta a kapus mellett a hálóba gurítani a labdát.

46. PERC: Mi kezdtük a második játékrészt.

Kettős csere a szünetben! Tőzsér helyett Németh, Bódi helyett Böde a pályán majd a folytatásban.

1. FÉLIDŐ

Szünet, meglepődnénk, ha nem érkezne Böde vagy Németh, esetleg mindkettő. Szégyen, amit eddig láttunk. De láttunk már csodákat. Bontsanak egy sört, aztán folytatjuk. Már ha van a meccshez idegrendszerük.

45+2.PERC: Az eddigi legnagyobb ziccerünk! Dzsudzsák cselezte ki a fél feröeri védelmet, majd továbbított Bódihoz, akinek életerős lövését épphogy kifogta Nielsen.

45+1. PERC: Két perc a ráadás.

45. PERC: Gera suhintotta kapura a bőrt messziről, de jócskán célt tévesztett.

43. PERC: Gregersennek mutatja fel a sárgát a játékvezető buktatásért.

40. PERC: Talán abban bízhatunk, hogy elfáradnak a második félidőben a feröeriek. Fütyül a közönség, mintha most játszana először a magyar válogatott.

37. PERC: Vezet Észak-Írország a görögök ellen, nem mintha ez rajtunk most olyan sokat segítene.

36. PERC: Gera sárgul be.

35. PERC: DÁRDAI PALI! DÁRDAI PALI! Eddig bírták a szurkolók, a Hertha magyar mesterét követelik.

32. PERC: 11 emberrel védekezik az ellenfél, ami nem ízlik a mieinknek. Mondjuk sok elképzelést nem is látni a játékunkban.

30. PERC: Bódi tüzelt a 16-os előterületéről, de olyan lassan ment a labda, hogy Nielsen négykézláb is odaért volna rá.

28. PERC: Dzsudzsák sarokrúgását előbb kifejelik, majd a második beadást lehúzta a levegőből a portás.

27. PERC: Harcoljatok! Harcoljatok” – zúg a nézőtérről. Tényleg nem ártana.

26. PERC: Egyelőre gól nélküli döntetlenre áll a román-finn és az északír-görög is.

25. PERC: Lars Olsen, a feröeri kapitány jókat nevetgél a padon, miközben Storck pókerarccal figyeli a játékot a pálya szélén.

24. PERC: Nattestad terül el a gyepen, ápolni kell a vendégek védőjét.

23. PERC: Dzsudzsák lőtt jó 25 méterről, de ez még a feröeri kapusnak is csemege volt.

20. PERC: Kaptunk veszélyes helyről egy szabadrúgást, de Bódi belelőtte a lasztit az első feröeribe.

19. PERC: Németh Krisztiánt elküldte melegíteni Bernd Storck. Talán a kezdés előtt érdemesebb lett volna.

18. PERC: Baldvinsson kapja a meccs első sárga lapját.

15. PERC: Ha valaki nem tudná, melyik csapat milyen mezben játszik, simán azt gondolhatná, hogy mi vagyunk fehérben. Cicáznak velünk. Cicáznak!11. PERC: GÓL! Vezet Feröer… Jacobsen játszi könnyedséggel fordult le Juhászról a 16-os vonalán és világklasszisokat megszégyenítő higgadtsággal értékesítette ziccerét. 0-1.

8. PERC: Helyzet! Gera remek beadására érkezett Nikolics, a Legia Warszawa léigósának pördítése pedig centikkel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

7. PERC: Dzsudzsák gyors egymásutánban kétszer próbálkozott beadással, de egyszer sem talált társat.

5. PERC: Egy hosszú feröeri bedobásnál totojáztak a magyar védők, de szerencsére nem lett belőle komolyabb baj.

2. PERC: Dzsudzsák tekerte középre az első szögletet, de senki nem tudott bólintani.

1. PERC: Feröer kezdte a találkozót.

Gyógyulj meg Bence! feliratú pólóban melegítettek a játékosok. Mint ismert, Lázár Bence, az Újpest és a válogatott korábbi játékosa leukémiában szenved.

Fotó: MLSZ / Facebook

Előzetes:

Dárdai egyszer szeretné újra átvenni a válogatottat

A magyar válogatott három ponttal a románok, és néggyel az északírek mögött a csoport harmadik helyén áll találkozót megelőzően. Bernd Storck együttesének az ötödik Feröer ellen mindenképp három pontra van szüksége, ha életben akarja tartani reményeit az egyenes ágú kijutásra.

Nemzeti csapatunk megbízott szövetségi kapitánya a meccs előtt hangsúlyozta, a feröeriek bizonyították, hogy erős csapatuk van, ezért óvatosnak kell lennünk ellenük.

Lars Olsen, a Feröer-szigeteket irányító szakember úgy fogalmazott, természetesen a győzelem a céljuk, mint mindig. Számunkra ugyanis mindegy, melyik csapat ellen játszanak.