Hetesekkel bukta el a BL-döntőt a Győr

A Győri Audi ETO KC a Buducsnoszt Podgoricát győzte le a női kézilabda Basjnokok Ligája elődöntőjében, a vasárnapi finálét pedig a CSM Bucuresti ellen vívta a Papp László Sportarénában. A találkozó eleje fordulatos játékot hozott, Löke cipelte hátán a Győrt, a túloldalon Gulldén volt megállíthatatlan. Fej fej mellett haladtak a csapatok, úgy tűnt, a Győr mehet előnnyel a szünetre, ám végül 12-13-nál fordultak a csapatok.

A második játékrészt jobban kezdték a románok, ekkor Amorim lépett elő győri oldalon, az ő vezérletével sikerült fordítani is (15-14). A hajrában az ETO-nak több lehetősége is lett volna a háromgólos vezetés megszerzésére, de nem sikerült, a bukarestiek így végül hosszabbításra tudták menteni a meccset (60 perc játék után 22-22).

A ráadásban 25-23-ra is vezetett a magyar együttes, ám jól hajrázott Kim Rasmussen csapata, a heteseknél pedig a román csapat játékosainak nem remegett meg a keze: Gulldén, Martin, Rodrigues és Bradeanu is betalált, magyar oldalról csak Kovacsics.

A CSM Bucuresti nyerte a Bajnokok Ligáját, Gulldén 14 gólt szerzett a fináléban és betalált a hétméteresek során is.

Minden elismerést megérdemel a Győr is, amely nagyot küzdött és többször is nagyon közel járt a végső sikerhez. Csak a pont hiányzott arról a bizonyos i-ről.

Ez volt a győriek tizedik döntője a nemzetközi porondon: az EHF Kupában négyszer (1999, 2002, 2004, 2005), a KEK-ben egyszer (2006), a Bajnokok Ligájában immár harmadszor (2009, 2012, 2016) vesztettek, és kétszer (2013, 2014) nyertek. A mostani szezonban 22 BL-meccset játszottak, mivel a főtáblára kerülésért rendezett selejtezőben is pályára kellett lépniük. Mérlegük 16 győzelem, 3 döntetlen és 3 vereség.

A nemzetek örökrangsorát a szovjetek vezetik 16 aranyéremmel, az osztrákok nyolccal a másodikok, a dánok héttel a harmadikok. A magyarok a negyedikek négy diadallal, román csapat pedig harmadszor ért a csúcsra.

A CSM Bucurestinek a mostani volt az első Bajnokok Ligája-idénye, eddig a tavalyi és az idei bajnoki címe volt a legnagyobb sikere, illetve az, hogy a 2011/12-es szezonban bejutott az EHF Kupa legjobb 16 csapata közé.

Edmény – Bajnokok Ligája, döntő

Győri Audi ETO KC – CSM Bucuresti (román) 25–25 (12–13) (22–22) (24–22) – hetesekkel: 26–29

gólszerzők: Löke 8, Amorim 5, Groot 4, Sulland 3/3, Kovacsics 2, Görbicz 1/1, Broch 1, Knedlíková 1 illetve Gulldén 14/8, Martin 3, Torstensson 3, Manea 3, Rodrigues 1, Varzaru 1

a 3. helyért:
Vardar Szkopje (macedón)-Buducnost Podgorica (montenegrói) 30-28 (14-16)

FRISSÍTÉS

HETESEK

Bradeanu is bevágta, a Bukarest nyerte a BL-t.

Rodrigues is bedobta, Löke a kapust találta el…

Martin is eredményes, Groot próbálkozását védte a kapus…

Gulldén bedobta, győri oldalon Kovacsics is.

A lehető legizgalmasabban alakul a döntő, a hosszabbításban sem tudtak dönteni a csapatok. jönnek a hétméteresek. Most nagyon fájó, hogy Sulland megsérült…

HOSSZABBÍTÁS

66-70. PERC: Torstensson góljával indul a hosszabbítás második félideje (24-23). Groot talpról eredményes, kötényben lőtte el a kapusnak a labdát (25-23). Manea révén eggyel közelebb lopózik a Bukarest (25-24). Elvették az ETO-tól a labdát, majd a túloldalon Torstensson harcolt ki kiállítást 33 másodperccel a vége előtt. Emberelőnyben támadhatnak az egyenlítésért. Grimsbö a kapufa segítségével védett, de közbesípoltak, hetessel jönnek a románok. Gulldén bepattintotta (25-25). Letelt a hosszabbítás.

61-65. PERC: Elkezdődött a kétszer 5 perces hosszabbítás, a Győr kezdte a ráadást. Amorimnak jót tett a pihenő, góllal kezd (23-22). Grimsbö fontos védése után Löke harcolt ki emberelőnyt. A fórt azonnal ki is használta az ETO, Knedlikova dobta meg első gólját a meccsen – a lehető legjobbkor (24-22). Elvették a labdát a bukarestiektől, de nem sikerült háromgólosra növelni a különbséget, Amorim passzát fülelték le. Martin ejtett a lécre, nem született már gól ebben a felvonásban.

Letelt a rendes játékidő, nagyon kiegyenlített a döntő, ennek ékes bizonyítéka, hogy 60 perc után 22-22 az állás. Most jön egy kis pihenő, aztán a hosszabbítás.

MÁSODIK FÉLIDŐ

56-60. PERC: Gulldén továbbra is megállíthatatlan, megdobta a 13. gólját is (21-21). Grimsbö védett hatalmasat egy megpattanó lövésnél. Amorim dobását védte a bukarestiek kapusa. 21 másodperccel a vége előtt Kovacsics harcolt ki hétméterest! Görbicz higgadtan értékesítette, 15 másodperccel a vége előtt időt kért a románok vezetőedzője, Kim Rasmussen (22-21). Ilyen nincs, Torstensson megpattanó lövése akad be (22-22). Három másodperc volt vissza, nem sikerült megszerezni a győztes gólt, jön a hosszabbítás.

51-55. PERC: Már a magasban volt a bírók keze, amikor Groot kiegyenlített (19-19). Löke ismét szédületesen fordult le védőjéről, újra a Győrnél az előny (20-19)! Támadhatott a Győr, hogy kettővel vezessen, Ambros Martín időt is kért, de nem sikerült megduplázni az előnyt. Szerencsére a románok támadása végén a labda az oldalhálóban kötött ki. Groot középről bombáz a bukaresti kapuba (21-19)! Martin villan a túloldalon, a szélen (21-20).

46-50. PERC: Martin verte meg a védőjét, majd gólt dobott, a túloldalon Groot a kapufát találta el (17-18). Heidi Löke a kapufa segítségével szerzett szerencsés gólt (18-18). Újabb bukaresti hetes, ismét Gulldén állt a vonalra és ezúttal sem hibázott (18-19).

41-45. PERC: Újabb győri labdaszerzés után Groot már nem hibázik, újra itt az előny (16-15). Gulldén (ki más?) hetesből eredményes. Ez volt a tizedik gólja a döntőben (16-16). Amorim a 45. percben a kilencméteres magasságában ugrott fel, majd védhetetlen bombát ragasztott a bukaresti kapuba (17-16). Gulldén postafordultával egyenlített (17-17).

36-40. PERC: Amorim egyenlít ki, a lelátón zeng a “Hajrá, Győr!” (14-14). Sőt, Amorim a vezetést is megszerzi (15-14)! Gulldén kihagyott egy ziccert, Kovacsics a kapusba lőtt, Manea pedig egyenlített (15-15). Löke szerzett labdát, de a támadás végén a kapusba lőtt.

31-35. PERC: Megy a második félidő, a bukarestiek indították útjára a labdát. A meccsen először kettővel vezetnek a románok, Gulldén bedobott egy újabb büntetőt (12-14). Sulland löketét tornázta ki a bukaresti kapus. Kovacsics szerzett nagyon fontos gólt, majdnem négy percet kellett rá várni a második félidőben (13-14).

Vége az első félidőnek, Gulldénre egyelőre nincs ellenszere a Győrnek. Vékonyan, de vezetnek a románok, 13-12 oda. Hamarosan folytatjuk.

ELSŐ FÉLIDŐ

26-30. PERC: Löke szenzációs, most egy teljesen reménytelen szituációt oldott meg jól, gól lett a vége (11-10). Gulldén harcolt ki, majd értékesített egy hetest, pedig Kiss még bele tudott érni (11-11). Sulland értékesített egy újabb hetest, majd Amorimot küldték ki két percre (12-11). Varzaru a szélről talált be, utána nem sokkal Ambros Martín kért időt (12-12). Sulland a kapusba dobta a labdát, így a vezetésért támadhatott a bukaresti együttes, Manea pedig kiharcolt nekik egy hetest. Gulldén időn túl végezte el, beakadt (12-13).

21-25. PERC: Martin futotta körbe a győri védelmet gólja előtt, majd a túloldalon Amorim harcolt ki hétméterest, Torstenssont ráadásul kiküldték két percre. Sulland bevarrta a büntetőt (10-8). Groot a nyakánál fogva rántotta e ellenfelét, most ő is pihen két percet. Újabb bukaresti hetes, újabb Gulldén-gól (10-9). Martin szélről elengedett próbálkozását védte Grimsbö. Rodriguez dobásánál már tehetetlen volt a győri kapus (10-10).

16-20. PERC: Sulland életerős bombáját a kapufa segítségével védte a vendégek kapusa. Heteshez jutottak a bukarestiek is, Gulldén ezt is bevarrta (5-5). Amorim is feliratkozott a góllövők közé, Torstensson válaszol a túloldalon (6-6). Sulland hagyta le védőjét, Lökét játszotta meg, a norvég felugrásból eredményes (7-6). Eladott labda után Groot lódult meg és kettőre növelte a különbséget, román időkérés (8-6). Manea birkózta el magát lövőhelyzetig, majd a győri kapuba dobott (8-7). Amorim szenzációs, hát mögötti passza után Löke eredményes ismét (9-7).

11-15. PERC: Megszaporodtak a hibák mindkét oldalon. Amorim lövése a lécen csattant, Gulldén pedig újabb gólt dobott az ellenakcióból (4-4). Löke harcolt ki hetest, Sulland pedig magabiztosan bombázott a léc alá (5-4). A románoktól elvették a labdát támadásban, Groot azonban a kapu mellé tüzelt – lökték közben.

6-10. PERC: Gulldén kapott remek bejátszást, értékesítette a ziccert, ott az előny (1-2). Sulland kapufája után a Győrnél maradt a labda, Lökét sikerült ismét megjátszani, a norvég pedig ezúttal is eredményes volt (2-2). Most Kovacsics maradt üresen a szélen, ő az ilyet ki szokta használni (3-2). Gulldén és Löke is megállíthatatlan, gyors gólváltás a két játékostól (4-3).

1-5. PERC: Megy a meccs! Zöld-fehérben a győriek, ők kezdték a meccset. Grimsbö a kapuban. A meccs első támadásai kimaradtak mind a két oldalon. Torstenssoné az első sárga. A negyedik percig kellett várni a találkozó első góljára, Löke fordult le a védőjéről, majd a kapuba pattintott (1-0). Hamar jön az egyenlítés, Gulldén rázta le a védőit  a kapu előtt, majd nem hibázott (1-1).

Előzetes: szombaton a Győri Audi ETO KC nagy csatában győzte le a Buducsnoszt Podgoricát a Papp László Sportarénában rendezett elődöntőben, így bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája fináléjába. Ott az azóta bronzérmes Vardar Szkopjét 27-21-re verő CSM Bucuresti lesz az ellenfél.

A győriek eddig kilenc alkalommal játszottak döntőt a nemzetközi porondon: az EHF Kupában négyszer (1999, 2002, 2004, 2005), a KEK-ben egyszer (2006), a Bajnokok Ligájában kétszer (2009, 2012) vesztettek, de legutóbbi két BL-fináléjukat (2013, 2014) megnyerték.