Belföld

Hol volt eddig ez a konstruktív Fidesz? – ismét megszavazták a győri fideszesek Pintér Bence javaslatait

Győri közgyűlés – Pintér Bence
Szajki Bálint / 24.hu
Győri közgyűlés – Pintér Bence
Szajki Bálint / 24.hu
Új, konszenzusos SZMSZ, a korábban elutasított alpolgármester-jelölt elfogadása: a győri közgyűlésen az egykori kormánypárt most lebontja azokat az akadályokat, amelyeket korábban maga emelt a város vezetése elé. A konstruktív fordulat valójában azt jelzi, hogy az egykor Fidesz-bástyának számító Győrben a NER politikai értelemben romokban hever.

Az előzetes bizottsági ülések miatt jókora csúszással induló csütörtöki győri közgyűlésen folytatódott az áprilisi választás óta érzékelhető látványos fordulat a többségben lévő Fidesz részéről. Míg korábban az akkori kormánypárt politikusai ott tettek keresztbe Pintér Bence polgármesternek, ahol csak tudtak, addig a sokkoló kudarc óta a fideszesek alaposan megváltoztak.

A párt konfrontatív stílust vivő korábbi frontemberei hátraléptek: a városvezető lemondásra felszólító nyilatkozata után a győri 2-es körzetben látványosan megbukott Fekete Dávid lemondott a többségi frakció vezetéséről, mi több: a közgyűlés feloszlatására irányuló (a frakciótársai által nem támogatott) városvezetői javaslatot is megszavazta. Fekete utóda, a Dézsi-korszak korábbi alpolgármestere (mint a 24.hu-nak adott interjúból is kiderült) jóval kompromisszumkészebbnek látszik.

Változás történt a legfontosabb önkormányzati bizottságok élén: Fekete Dávid távozott a helyi közcégek fölötti ellenőrzést gyakorló városstratégiai bizottság éléről, helyére a győri Fidesz új elnöke, Fűzy András került. A közgyűléseken harsányabb Antal Imre pénzügyi bizottsági elnököt pedig a csendesebb Szeles Szabolcs volt alpolgármester (az 1-es körzet vesztes jelöltje) váltotta. A jelek szerint a kétharmados fiaskó után a helyi Fidesz mozgástere meglehetősen beszűkült. Országos és helyi támogatásának jó részét elvesztette, a központi túlhatalma megszűnésével pedig a helyi propagandagépezet is lebénult, és kénytelen felszámolni önmagát.

A mostani közgyűlésen új önkormányzati szervezeti és működési szabályzatot fogadtak el.

A teljes cikket előfizetőink olvashatják el.
Már csatlakoztál hozzánk?
a folytatáshoz!
Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik