1492-ben Kolumbusz Kristóf elérte a Karibi-térséget, és utazásairól feljegyzéseket is vezetett – olyanokat, amelyek hitelességét később gyakran megcáfolták, olyan értelemben, hogy minden igaz-e, amit az utazó lejegyzett. Ezek egyike a karibi kannibálokról szóló történet volt, akikkel Kolumbusz az útja során találkozott, és
Egy friss kutatás most bebizonyíthatja azonban, hogy Kolumbusz tényleg találkozott ilyen kannibálokkal.
Kolumbusznak az egyik észak-karibi sziget, a Guanahani lakói számoltak be arról, hogy rendszeresen rettegésben tartják őket egy idegen népcsoport tagjai – írja az IFL Science. Az Észak-Karolina Állami Egyetem és a Floridai Egyetem kutatói 100 koponyát vizsgáltak meg a különböző arci jellegzetességekre koncentrálva, és kiderítették, hogy a karibok, akikről azt hitték, ebben az időszakban nem jártak az észak-karibi térségben, mégis arra portyáztak, és róluk úgy tudjuk, kannibálok is voltak.
William Keegan, a Floridai Természettudományi Múzeum kurátora, aki részt vett a kutatásban, az IFL Science-nak elmondta, hogy évekig próbálta bizonyítani Kolumbusz tévedését, és most be kell ismernie, hogy mégis találkozhatott a kannibál karibokkal.
Érdemes megjegyezni, hogy bizonyíték nincs arról, hogy a karibok valóban kannibálok lettek volna, könnyen lehet, hogy a népcsoport csak akkor alkalmazott ilyesmit, ha meg akarta rémíteni az ellenségeit. Ezek a pletykák és a korabeli leírások azonban befolyásolták a spanyol hódítók véleményét a Karib-térség embereiről, és hozzájárultak, hogy minden itt élőt vadembernek és kannibálnak tartsanak.