Érezhetően nő a depressziós tünetekkel orvoshoz forduló emberek aránya azokban a napokban, amikor a nyáriról átállunk a téli időszámításra – derítette ki egy dán tanulmány, amely több mint 185 ezer depressziós beteg diagnózisát elemezte 1995 és 2012 között.
Novemberben nyolc százalékkal magasabb a depressziós esetek száma ahhoz képest, mint amivel az előző hónapok tendenciái alapján számolni lehetne. Ez a kiugrás túl nagy ahhoz, hogy a véletlennek lehessen tulajdonítani – mondta az Aarhus Egyetemi Kórház professzora, Soren D. Ostergaad.
A professzor szerint nyilvánvalóan az óraátállítás növeli a depressziós esetek számát, nem a rövidülő napok, vagy a rossz időjárás.
Reggel hét és nyolc között valószínűleg nem sokat nyerünk az átállással, mert akkor a legtöbben úgyis zuhanyozunk, reggelizünk, vagy munkába, iskolába megyünk. Viszont mire hazaérünk, és végre szabadidőnk lenne délután, már sötét van
– közölte. A megállapítás egyébként a depressziós esetekkel foglalkozó, azokat kezelő szakemberek számára is fontos, ugyanis számolhatnak praxisukban ezzel a jelenséggel. (MTI)