Az ohiói Kaiba Gionfriddo légzése egy születési rendellenesség következtében gyakorta leállt, és a szíve is megállt. A biológiailag lebomló műanyagból mesterséges légcső kifejlesztését kutató michigani orvosok korábban még nem próbálkoztak ilyen protézis beültetésével, de amikor a kisfiú élete veszélybe került, engedélyt kaptak a műtétre az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszer-ellenőrzési Hivataltól.
Egyetlen nap alatt száz apró plasztikcsövet „nyomtattak”, különböző formában és méretben. Ezek egyikét ültették be az akkor három hónapos kisfiú szervezetébe, elsőként végezve el ilyen típusú műtétet.
A ma már 19 hónapos Kaiba légzése a műtét óta rendben van. Mióta egy évvel ezelőtt hazaengedték a kórházból, egyetlen légzési krízisen sem esett át. A biológiailag lebomló műanyag cső a gyerek hároméves korára tűnik el a szervezetéből, közben azonban egészséges szövetek veszik át a szerepét.
Glenn Green, a műtétet végrehajtó C.S. Mott michigani gyerekkórház orr-fül-gége specialistája szerint a gyermek jelenleg egészséges. Az esetét leíró tanulmányt a kutatók a New England Journal of Medicine című folyóirat csütörtöki számában publikálták.
Független szakértők nagyra értékelték a kutatók munkáját, és egyetértettek abban, hogy a háromdimenziós nyomtatásban nagy lehetőségek rejlenek a protézisekkel kapcsolatos, megoldatlan orvosi problémák terén.