Fel fogják támasztani a mamutokat. Egy japán kutatócsapat ígérete szerint öt éven belül megszülethet az első klónozott mamutbébi. Bővebben…
A cápáknak minden zöld. A cápáknak minden szín ugyanolyan, mivel színvakok. Szemük a formák érzékelésére fejlődött ki. Bővebben…
Sóban élnek a világ legidősebb baktériumai. Harmincnégyezer éves mikrobákat rejtenek amerikai sókristályok. A kutatók azt vizsgálják, miként képesek az ilyen egyszerű szervezetek a folyamatos “öngyógyításra”. Bővebben…
Az állatok is képesek a fotoszintézisre. Növényi anyagokat épít genetikai állományába egy csiga. A zöld meztelencsigák algáktól lopják el a klorofilltermeléshez szükséges sejteket, s azokat tovább is adományozzák utódaiknak. Bővebben…
Számítógépes játékokat készítettek papucsállatkákkal. Most megnézhetjük mi történik, ha a Pac-Man szereplői “életre kelnek”. Persze csak papucsállatkák formájában. Bővebben…
Filmvásznon térnek vissza a ‘Mérges madarak’. A Rovio animált sorozatot készítene az Angry Birds-ből. Nem meglepő, ha a fejlesztők az arany tojást tojó madaraiktól minél több aranytojást szeretnének szerezni. Bővebben…
Jön az iPad 2 és az iPhone 5! Az Apple az utóbbi években bizonyította, hogy ragaszkodik a 12 hónapos megújulási ciklusához, vagyis az iPad 2 április-májusban, az iPhone 5 pedig június-júliusban várható. Bővebben…
Okosodnak az autópályák. A jövőben nemcsak a telefonok lehetnek okosak, hanem az autópályák is. Az új utak az igazán kemény teleken felolvasztanák a havat. Bővebben…
Időt utazhat az információ. Még mindig nem lehetséges az időutazás, de az információk időbeli teleportálása igen. Sikerült a kvantuminformáció alapegységét – a qubiteket – időben tükrözni. Bővebben…
Űrhajóskiképzést indítanak gyerekeknek. A NASA közlése szerint világszerte több mint háromezer diák vesz részt a programban, melynek a fizikai gyakorlatok – az erőnlét, az állóképesség, az egyensúlyérzék és a mozgáskoordináció fejlesztése. Bővebben…
Lehetséges a hidegfúzió? Két olasz tudós azt állítja, hidegfúziós reaktort készítettek. A felfedezés valószínűleg kacsa, mégis felbolygatta a tudományos közéletet. Bővebben…