Elon Musk, a világ egyik leggazdagabb embere április végén jelentette be, hogy 44 milliárd dollárt fejében felvásárolja a Twittert. Azóta különböző problémák miatt határozatlan időre eltolták az akvizíciót. Musk azonban láthatóan továbbra is kitart a felvásárlás mellett, amit jól mutat az is, hogy a napokban bemutatkozott a Twitter alkalmazottainak, és közel egy órán keresztül válaszolt a kérdéseikre.
A TechCrunch szerint a beszélgetés során Musk elmondta, egyelőre nem tudja, hogy pontosan mi lesz a pontos pozíciója a cégnél, abban viszont egészen biztos, hogy aktívan szeretne részt venni a termékfejlesztésben. Emellett azt is elvárná, hogy a csapat meghallgassa az új funkciókkal kapcsolatos észrevételeit, ötleteit. Mint mondta, a Teslánál is hasonlóképp megy a fejlesztés, így a Twitternél is hasonló vezetői stílust vinne tovább. Később azt is hozzátette, hogy a platformnak jobban kell hasonlítania a WeChatre és a TikTokra, ha el akarja érni az 1 milliárd felhasználós célt.
Musk a hónap elején nagy port kavart kijelentéséről is megkérdezték az alkalmazottak. Mint ismert, a Tesla dolgozóinak kiküldött közleményében úgy fogalmazott, hogy ezentúl minimum 40 órát kell az irodában tölteniük, és aki home office munkavégzést szeretne, az keressen másik munkahelyet. Musk úgy reagált a Twitter-alkalmazottaknak, hogy sokkal jobb, ha mindenki az irodában van, de kivételes esetekben lehet majd szó arról, hogy távolról is dolgozhassanak. Ennek oka véleménye szerint az, hogy
A Tesla és a SpaceX tulajdonosa, ahogy az várható volt, magáncéggé alakítaná a Twittert, amint az üzlet lezárul, mondván így nem kellene a részvényesek megnyugtatásával foglalkoznia. A Twitter múlt heti közleményében kijelentette, minden információt megosztanak Muskkal, azonban a felvásárlás csakis a megállapított áron és feltételekkel valósulhat meg. Ha tehát mégis ki akar szállni az üzletből, az nem lesz könnyű. Az akvizíció továbbra is függőben van, mivel Musk szerint a platform nem tudja bizonyítani, hogy a botok számáról szóló állításaik megfelelnek a valóságnak.