Az Adobe 1000 amerikai önkéntest kérdezett meg arról, hogy használnak-e okoshangszórót vagy virtuális asszisztenst, és ha igen, mire, és milyen gyakran. A kutatásból kiderült, hogy egyre többen beszélgetünk a kütyüjeinkkel: januárban még átlagosan a megkérdezettek 28 százaléka rendelkezett ilyen eszközzel, mostanra ez a szám pedig 32 százalékra rúgott.
Az okoshangszórókkal rendelkező megkérdezettek 76 százaléka is arról számolt be, hogy egyre többet beszélget a kütyüjével, a virtuális asszisztenst használóknak 38 százaléka mondta azt, hogy többször használja a mesterséges intelligenciával dolgozó rendszert, mint korábban.
Az adatok azt mutatják, hogy fényes jövő állhat a virtuális asszisztensek és az okoshangszórók előtt, bár egyelőre még mindig elég nagy hibaszázalékkal dolgoznak.
A megkérdezettek azt is elmondták, hogy mire használják pontosan a kütyüjeiket: 70 százalékuk zenét játszat le vele, 64 százalékuk az időjárásra kíváncsi, 46 százalékuk pedig ébresztőket állít a segítségével. 53 százalék egyszerűen csak hülye kérdéseket tesz fel neki, míg 46 százalékuk híreket olvastat fel vele. A legkevesebben (13 százalék) a pénzügyeket intézik az okoskütyük segítségével, és még mindig nagyon kevesen használják vásárlásra is.
Ez utóbbiak arra engednek következtetni, hogy még mindig nem bízunk meg teljesen az okoshangszórónkban és virtuális asszisztenseinkben, ami nem is csoda, hiszen még mindig nem tökéletesek.