KICSOMAGOLÁS
A H96 Max TV box nem a megszokott, apró csomagolásban érkezett, hanem egy nagy, vaskos fekete kartonban. Valószínűleg egy kőműves szakmából igazolt dizájner alkotta meg a terveket, és vitte végig a cégen, így az esztétika másodlagos szerepet töltött be, sokkal inkább a téglatest lett a jellemző forma.
A kiegészítők mennyisége korrekt, hiszen kapunk HDMI kábelt, valamint egy remekül használható távirányítót, mi viszont a 4 USB portnak (3 db USB 2.0 és 1 db USB 3.0) örültünk igazán, hiszen
A fedlap mókás grafikát kapott, bár a mi ízlésünknek szerint ez inkább a gyerekszobába illik, mintsem a nappaliba. Éppen ezért a kütyü valószínűleg rejtve fogja szolgálni a legtöbb tulajdonosát – a fura dizájn persze nagy hátrányt nem jelent, de sejthető, hogy a dobozt tervező kolléga munkálkodott ezen is.
A csatlakozók száma bőséges, az imént említett USB-k mellett találunk még SPDIF és analóg videó kimenetet, HDMI-t, a kábeles internethez szükséges aljzatot, illetve tápegység csatlakozót, az SD/MMC olvasó pedig már csak hab a tortán. Az előlapon pedig egy – sokak által gyűlölt – mini kijelző kapott helyet, amiről a fontosabb adatokat tudjuk leolvasni.
TESZTÜZEM
A H96 Max TV box egyik óriási előnye a konkurenciához képest a 4 GB RAM, ami lehetővé teszi a meglehetősen méretes BD50 fájlok lejátszását, hiszen a KODI médialejátszó szerint mindössze 20% környékén van a kihasználtsága. Az Android 7.1-es rendszer elég jól optimalizált, a háttérben semmi nem fogyasztja jelentősen a memóriát. Ellenben a CPU magas terhelésen üzemel, ezért nem elképzelhetetlen, hogy néhány magas bitrátás film esetén „frame drop” jelenségbe futunk lejátszás közben.
De most, hogy így a közepébe vágtunk, a tesztkörnyezetről is írnánk picit: 720p TV, 720p DLP projektor és 1080p monitor szolgált megjelenítőként, a filmeket pedig hálózaton keresztül játszotta le a gép, egy olcsó kis Zyxel NSA320-ról, tehát jól látható, hogy nem kell erőművet építeni egy zajtalan, otthoni rendszerhez.
A beállítás rendkívül egyszerű, a boxot csatlakoztatjuk a megjelenítőhöz, majd 4-5 egyszerű lépés után a kezdőképernyőn találjuk magunkat. Üdvözlendő, hogy minden fontos programot előre telepítve várja a felhasználót, így nem kell bejelentkezni a Google fiókunkba – ez plusz pont. A KODI szerintünk mindenre alkalmas, amire manapság szüksége lehet egy filmeket, avagy sorozatokat néző delikvensnek, így nem is keresgéltünk tovább lejátszó oldalon.
Filmek frontján főleg BD Remux anyagokat szoktunk nézni, azaz magas bitrátájú biztonsági mentéseket, ahogy azt a bevezetőben is említettük. A 1080p sorozatok manapság egyik lejátszónak sem jelentenek problémát, ezeket jobbára egy jól beállított WiFi hálózaton keresztül is képes lejátszani a kiválasztott Androidos egység. Arra viszont mindenki figyeljen oda, hogy a 2A tápegység nem feltétlen a merevlemez legnagyobb barátja, ezért érdemes külön tápot adni neki, ha nem hálózaton tároljuk az anyagainkat.
A H96 Max-ban található RK3328 SoC 4 magos, fürge jószág, így a YouTube videók lejátszása nem okoz neki gondot, ahogy a böngészés sem. Nálunk egy billentyűzet és egy egér került rá, és ezek mellett a távirányító is használható maradt, tehát semmilyen kényelmi funkcióról nem kell lemondanunk.
Vezeték nélküli kapcsolatokban szintén sincs hiány, a WiFi 2,4 és 5 GHz-es sávokon – ac – is működik, valamint kapunk 4.0-s Bluetooth szabványt is. A Netflix-et előre telepítették a gépre, az HBO GO, UPC Horizon Go, Digionline és Vidanet Movie pedig könnyedén installálható a Play Store-ból.
ÖSSZEGZÉS
Sajnos a rendkívül magas amerikai dollár árfolyam miatt 20 000 Ft-ba kerül a H96 Max, és ebben az árkategóriában már bőven van választék (itt elérhetők az Androidos TV boxok), de a 64 GB ROM és a 4 GB RAM erős érv mellette. Pozitívum a 4 db USB, amiből az egyik 3.0-s, de örülhetünk az 5 GHz-es WiFi-nek is, ráadásul ezen az áron, ilyen felszereltséggel nem sok konkurens kínál termékeket.