Idén alaposan megújul az Európa legnagyobb digitalizációs üzleti fesztiváljaként számon tartott CeBIT, ami nemcsak új témákkal, új formátummal, de új időpontban is jelentkezik. Ezúttal nyár elején, június 11.-15. közt rendezik meg a Hannoverben a CeBIT 2018-at, amire több mint 3000 kiállító fogja kivinni fejlesztéseit és ötleteit 70 országból, a szervezők pedig 200 ezer látogatót várnak.
Amilyen sokszínűen változtatta meg a digitalizáció mindennapjainkat, úgy ezúttal a kiállítás területe is négy főbb szekcióra fog oszlani: d!conomy, a d!tec, a d!talk és a d!campus szegmensekre.
A d!conomy a vállalatok, a közszféra, a kereskedelem szakemberei és döntéshozóinak érdekes,a fő témák itt a digitális üzlet, a digitális adminisztráció, az IoT, a biztonság, a kommunikáció és hálózatok, a csatorna és elosztás, a mobil megoldások és az adatközpont lesznek. A d!tec a fejlesztőkről, induló vállalkozásokról, innovációról szól, a d!talk pedig a kreatív szakértőknek, gondolkodóknak ad otthon. A szervezők idén fiatalosabbá és egyben fesztiválosabb hangulatúvá szeretnék tenni az eseményt, ezzel megmutatva, hogy B2B szórakoztató is lehet. A d!campuson a fesztiválhangulat uralkodik majd élőzenével, street fooddal, hogy könnyed hangulatban teljen a kapcsolatépítés és az eszmecsere.
VÉLEMÉNYVEZÉREK MUTATJÁK A JÖVŐT
A kiállítás tematikáját a digitalizáció jelenlegi 8 legforróbb trendtémájára húzták rá: a mesterséges intelligencia, a dolgok internete (IoT), a kiterjesztett és a virtuális valóság (AR, VR), a biztonság, a blockchain, a drónok, a jövő közlekedése, valamint a humanoid robotika lesz terítéken, ezekben a témákban elismert szakemberek tartanak előadásokat, és ismerhetik meg a döntésvezetők, érdeklődők a bennük rejlő lehetőségeket.
Ott lesz többek közt:
- Jaron Lanier, a Microsoftnál Researchnél dolgozó amerikai tudós, a virtuális valóság egyik ikonja
- Dan Lyons, a Steve Jobs titkos naplója című könyv írója, aki a startupokról és a mai “hamis Steve Jobsokról” beszél
- Ranga Yogeshwar, Németország egyik legelismertebb, fizikus diplomával rendelkező tudományos újságírója, aki a „Ki programoz kit?” kérdésre válaszol
- Dr. Julia Shaw emlékkutató, aki bemutatja, hogyan manipulálható az emberi emlékezet
- Mikko Hyponnen, az Fsecure biztonsági szakembere, aki arról beszél, hogyan védjék magukat a cégek a nagy kibertámadások korában
- Marc Reibert, a Boston Dynamics alapítója
Az esemény június 11-i nyitónapján a Németország és Európa előtt álló digitális kihívások adják a konferencia fő témáját.
PEZSEG A STARTUP ÉLET AUSZTRIÁBAN
A CeBIT sajtótájékoztatóján a bécsi Wexelerate nevű startup-hubban vettünk részt, ami nemcsak a régióban számít kiemelkedőnek, hanem egyben a világ egyik legnagyobb startup-hubja is a maga 9000 négyzetméteres területével. A bécsi Design Tower első négy emeletén terül el, ahová a vállalkozásokon túl inkubátorok, terjesztési partnerek és befektetők is beköltöztek.
A WeXelerate Accelerator programja évente Európa 100 olyan legjobb startupját támogatja, amelyek az ipar 4.0, média, bank és biztosítás, IoT, AI, mobilitás, botok, blockchain, vagy kiberbiztonság területén tevékenykednek.