Egy átlagos házasságbontó buli 55 ezer japán jenbe (124 ezer forint) kerül az (ismét) boldog szingliknek. Ezért az összegért az ünnepségen büféasztalról csemegézhetnek az egybegyűltek, a ceremónia tetőpontjaként pedig a volt házasok kalapáccsal verhetik szét jegygyűrűiket.
Tomoharu Szaito és felesége, Miki, néhány nappal a hivatalos papírok elintézése előtt ünnepelték meg Tokióban a házasságuk végét. Az exfeleség százszorszépsárga nyári ruhát választott az alkalomra, mert Japánban ez a virág a “baráti, vagy tisztán lelki kapcsolat” szimbóluma. “Úgy terveztem ezt a ruhát, hogy a nő háta a lehető leggyönyörűbben mutasson benne, mikor hátat fordít és örökre kisétál a volt férje életéből” – mesélt ruhakölteményről a tervező, Akiue Go.
A 31 esztendős Hiroki Terai 2009-ben honosította meg Japánban a válóbulik – addig kiaknázatlan piaci lehetőségeket rejtő – intézményét. Az elmúlt két évben több mint 80 szakítást bonyolított le. “A március 11-i katasztrófa hatására nagyon sok pár újraértékelte az életét. Sokan arra jutottak, hogy a munka elsőbbséget élvez az életükben a családjuknál és ez segített nekik a döntés meghozatalában” – mondta az egykor eladóként dolgozó Terai. “Azok választanak minket, akik barátságban akarnak búcsút mondani egymásnak” – tette hozzá.