LONDON, ENGLAND - DECEMBER 02:  Players clash after Tottenham Hotspur's first goal during the Premier League match between Arsenal FC and Tottenham Hotspur at Emirates Stadium on December 1, 2018 in London, United Kingdom.  (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Őrült londoni derbit nyert meg az Arsenal

Fantasztikus mérkőzés kerekedett a legendás londoni derbiből, az Arsenal-Tottenham rangadóból. A legendás párosítás óriási rohanást és feszült hangulatot hozott, ráadásul tíz perc után már vezetett a hazai csapat, mivel Jan Vertonghen kézzel a labdába ütött a tizenhatosán belül. A büntetőt Pierre-Emerick Aubameyang begurította.

Az első 20-25 percben a Spursnek momentuma sem volt, aztán szinte a semmiből Eric Dier befejelte az egyenlítést érő gólt egy szabadrúgás után, majd csendre intette az Ágyúsok szurkolóit. Ebből aztán hatalmas lökdösődés alakult ki, még a csapatok edzői is rohantak békíteni. A dühöngés jobbat tett a vendégeknek egyébként, mert Szon Hung Min kiharcolt egy erősen véleményes tizenegyest, amit Harry Kane be is vágott.

Fordulás után is inkább kettős cserével futott ki az Arsenal, mégis a Tottenham kapta el a fonalat. Gólt azonban csak a hazaiak szereztek, először Aubameyang lőtt gyönyörűen az ellenfél kapujába, majd Alexandre Lacazette lőtte ki a jobb alsó sarkot, ami annyira sokkolta a Spurst, hogy Lucas Torreira szinte azonnal lőtt még egy negyediket is.

A Tottenham összezuhant, ráadásul a játékvezető egy szabályosnak tűnő becsúszós passz után Vertonghennek felmutatta a második sárga lapját is, így végül az Arsenal söpörte be a három pontot.

Korábban két másik londoni klub is összecsapott, a Chelsea simán verte 2-0-ra a Fulham együttesét.