Fucsovics párosban is kiesett, Plískova meccslabdáról nyert

Elsa / Getty Images / AFP

Fucsovics Márton párosban is az első fordulóban búcsúzott az amerikai nyílt teniszbajnokságon, írta az MTI.

US Open: Cicipasz megint kiakasztotta a nézőket
A görög teniszező nem mondhatja el magáról, hogy osztatlan népszerűségnek örvend.

A New Yorkban zajló Grand Slam-torna honlapja szerint a magyar játékos az olasz Stefano Travaglia oldalán csütörtökön két sima szettben, mindössze 52 perces mérkőzésen kapott ki a hatodik helyen kiemelt Kevin Krawietz, Horia Tecau német, román duótól.

A sírból hozta vissza Fucsovics a meccsét, mégis kiesett a US Openről
Maratoni rövidítés döntött a továbbjutásról.

Női egyesben a negyedik kiemelt Karolina Plískova közel volt a kieséshez, meccslabdát is hárított, ám végül legyőzte Amanda Anisimovát és bejutott a harmadik fordulóba.

A cseh játékos remekül szervált a találkozón, 24 ászt is ütött, ám ez nem volt elég a magabiztos győzelméhez. Anisimova a második játszmát rövidítésben megnyerte és egyenlített, majd a döntő szett is tiebreakben dőlt el, amelyben a 20 éves hazai teniszező már 5-2-re is vezetett, és 7-6-nál meccslabdához jutott, Plískova azonban ezt követően már nem veszített pontot.

A férfiaknál a világelső Novak Djokovic a papírformának megfelelően könnyedén verte a holland Tallon Griekspoort, a 10. helyen rangsorolt lengyel Hubert Hurkacz ugyanakkor kiesett, méghozzá az első körben Fucsovics Mártont búcsúztató olasz Andreas Seppivel szemben.

US Open, 2. forduló (a 32 közé jutásért)

Férfiak:
Djokovic (szerb, 1.) – G riekspoor (holland) 6:2, 6:3, 6:2
Berrettini (olasz, 6.) – Moutet (francia) 7:6 (7-2), 4:6, 6:4, 6:3
Shapovalov (kanadai, 7.) – Carballés Baena (spanyol) 7:6 (9-7), 6:3, 6:0
Seppi (olasz) – Hurkacz (lengyel, 10.) 2:6, 6:4, 6:4, 7:6 (8-6)
Otte (német) – Kudla (amerikai) 6:4, 6:4, 6:2
Ivaska (fehérorosz) – Pospisil (kanadai) 6:3, 6:4, 7:6 (7-5)
Basilashvili (grúz) – Cressy (amerikai) 7:6 (7-3), 6:3, 7:5
Harris (dél-afrikai) – Escobedo (amerikai) 6:4, 6:4, 6:2

Nők:
Ka. Plísková (cseh, 4.) – Anisimova (amerikai) 7:5, 6:7 (5-7), 7:6 (9-7)
Andreescu (kanadai, 6.) – Davis (amerikai) 6:4, 6:4
Kerber (német, 16.) – Kalinyina (ukrán) 6:3, 6:2
Tomljanovic (ausztrál) – Martic (horvát, 30.) 7:6 (8-6), 6:4
Rogers (amerikai) – Cirstea (román) 7:5, 6:2

Férfi páros, 1. forduló
Kevin Krawietz, Horia Tecau (német, román, 6.) – Fucsovics Márton, Stefano Travaglia (magyar, olasz) 6:3, 6:2