US Open: Cicipasz megint kiakasztotta a nézőket

A görög teniszező nem mondhatja el magáról, hogy osztatlan népszerűségnek örvend.

A harmadik kiemelt Sztefanosz Cicipasz hétfőn  alaposan kihozta a sodrából Andy Murray-t.

Az ötszettes csata alatt, ugyanis a skót által megnyert negyedik játszma után elment a mosdóba és majdnem tíz percig nem került elő. Cicipasz pólót cserélt a pihenője közben, amit Murray a székében tett meg, miközben rá várakozott. A háromszoros Grand Slam-tornagyőztes brit már a hosszú szünet alatt kifejezte nemtetszését a mérkőzésvezetőnek, akitől megkérdezte, mi a véleménye az esetről, és hogy szerinte ez rendben van-e. Murrayt a közjáték annyira megzavarta, hogy a döntő szettet simán elveszítette.

New Yorkban akkora felhőszakadás volt, hogy beázott a US Open fedett stadionja
Az Ida hurrikán nem kímélte a Grand Slam tornát.

A veterán brit klasszis már a pályán sem fogta vissza magát, csalónak nevezte ellenfelét, majd az összecsapást követő sajtótájékoztatón azt mondta, hogy az egész szituáció nonszensz, és kijelentette, nem tudja többé tisztelni Cicipaszt. Az indulatai keddre sem csillapodtak, és Twitter-oldalán üzent követőinek:

A nap ténye: Sztefanosznak kétszer annyi ideig tart kimenni a mosdóba, mint Jeffnek (Bezos) kirepülni a világűrbe.

A komoly vihar szerdára némileg elült, Cicipasz ugyanakkor gondoskodott róla, hogy ismét felkorbácsolja az indulatokat. Az éles kritikák ugyanis láthatólag nem térítették jobb belátásra, a francia Adrian Mannarino ellen ugyanis ismét elvonult a mellékhelyiségbe és csak hét perc után tért vissza a pályára, ráadásul ismét vesztes játszma után tartott szünetet.

Mannarino ezalatt ütött gyakorolásként ​​egy-két szervát, hogy ne hűljön ki teljesen a válla.

A közönség azonnal kifejezte véleményét a viselkedéséről, füttyel fogadta a játékoskijáróban megjelenve, majd pfújolták és élesen fütyültek, amikor szerválni ment fel a pályára. A görögöt azonban láthatóan nem érintette meg a nézők ellenszenve, a negyedik szettben remekül játszott és megnyerte a Mannarino elleni találkozót. Majd a sajtótájékoztatón értetlenségének adott hangot a füttykoncert miatt.

Mindent a szabályoknak megfelelően csináltam, ellenkező esetben büntetést kaptam volna. Az emberek imádják a sportágunkat, azért jönnek, hogy teniszt lássanak. Én pedig szeretem a szurkolókat. Néha szükségünk van egy kis szünetre, hogy elvégezzük a dolgunkat

– fogalmazott a görög.

Érdekes módon Cicipaszt Mannarino is megvédte. A francia teniszező úgy fogalmazott:

Nem csinál semmi rosszat. Szerintem a szabály rossz.

Rubljov (orosz, 5.)-Martinez (spanyol) 7:6 (7-2), 6:7 (5-7), 6:1, 6:1
Popyrin (ausztrál)-Dimitrov (bolgár, 15.) 7:6 (7-4), 7:6 (7-4), 4:0-nál Dimitrov feladta.
Evans (brit, 24.)-Giron (amerikai) 6:4, 7:6 (7-3), 2:6, 6:3
Andujar (spanyol)-Kohlschreiber (német) 6:4, 6:3, 6:1
Alcaraz (spanyol)-Rinderknech (francia) 7:6 (8-6), 4:6, 6:1, 6:4
Molcan (szlovák)-Nakashima (amerikai) 6:3, 3:6, 1:6, 6:2, 6:4