Meglepetés a magyarok Eb-csoportjában: kikapott a világbajnok

A magyar kézilabda-válogatott 26-25-re legyőzte Oroszországot a az Európabajnokság E csoportjában, de az igazi meglepetés szombat estére maradt: az olimpiai és világbajnok dán válogatott kikapott Izlandtól 31-30-ra.

Több mint tízezer dán szurkoló volt szemtanúja annak, hogy a szoros első félidő után a csapatuk 4-0-val ellép az ellenfelüktől. Ám ahogy telt az idő, egyre fogyott az előnyből, Izland pedig egy 6-1-es szériával fordított is. Az 55. percben még döntetlenre álltak a felek, a tízgólos Aron Palmarsson vezérletével azonban vezetéshez jutottak az izlandiak a hajrára.

A világbajnok utolsó mentsvára egy időntúli szabaddobás volt, ez azonban kimaradt és kezdődhetett az izlandi népünnepély.

Grazban és Trondheimben már a második fordulót rendezték, az A csoportban Montenegró egy góllal legyőzte Szerbiát, míg a C csoportban a címvédő spanyolok magabiztosan győzték le a németeket.

Legközelebb hétfőn játszanak a dánok, éppen az oroszokat 26-25-re megverő magyar csapattal 20:30-tól.

korábban:
Horvátország-Fehéroroszország 31-23 (15-10)

Az állás: 1. Horvátország 4 pont, 2. Fehéroroszország 2 (58-61), 3. Montenegró 2 (43-48), 4. Szerbia 0

C csoport (Trondheim):
Spanyolország-Németország 33-26 (14-11)
korábban:
Hollandia-Lettország 32-24 (16-10)

Az állás: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Németország 2 (60-56), 3. Hollandia 2 (55-58), 4. Lettország 0

Kiemelt kép: Andreas HILLERGREN / AFP