Durván kiosztotta a volt világelsőt az edzője a világbajnokságon

A korábbi világelső teniszezőnő, Simona Halep meglepően simán kikapott Karolina Pliskovától a tenisz-világbajnokságon.

A sencseni negyeddöntőben a cseh játékos az első szettben átgázolt a román játékoson, majd 2:2 után nem nyert játékot a román teniszezőnő. Jött a döntő játszma, amit újra jól kezdett Halep, de Pliskova átvette újra a vezetést 3:2-re, amikor megelégelte a dolgot a román edzője, Darren Cahill. A szünetet kihasználva Halephez sétált és jól hallhatóan közölte vele, hogy szégyenletes a hozzáállása.

Simo, nézz rám. Amit a pályán csináltál az elmúlt három játékban, az maga volt a szégyen. Itt az esély, hogy újra megmutasd, ki vagy. Felejtsd el az eddigi eredményt, rajtad áll, hogy ér véget ez a meccs. Itt az esélyed megmutatni, milyen versenyző vagy

– hallható a felvételen.

A kemény szidás nem jött be, a döntő játszmát is Pliskova nyerte 6:4-re. A cseh játékos a másik csoportban első, világranglista-vezető ausztrál Ashleigh Bartyval csap majd össze az elődöntőben.