Boczkó Gábor ugyan két tiszta találattal kezdett Soren Thompson ellen, de az amerikai gyorsan egyenlített, majd két-három tussal elhúzott, ettől kezdve pedig nagyon türelmesen és taktikusan vívott, a magyar párbajtőröző sehogyan sem talált rajta fogást. Az utolsó percben, amikor Boczkónak már mennie kellett előre, tovább nőtt a különbség.
“Jól kezdtem, próbáltam ugyanazt folytatni, de valahogy egyre jobban ment el az érzés” – nyilatkozott Boczkó Gábor Európa-bajnok, világbajnoki bronzérmes.
“Hullámvölgybe kerültem, aztán elkezdtem visszakapaszkodni, úgy éreztem, hogy a tusok, amiket adok, könnyen jönnek, aztán az egyik akciómnál, amit csuklóra akartam befejezni, én kaptam találatot, és megint elölről kellett kezdenem mindent. A vége felé fel kellett adnom a biztonságos vívást, megnyíltam, emiatt lett ilyen nagy különbségű a vereség.
Egyébként egyáltalán nem rossz vívóról van szó, nem is értem, hogyan kerülhetett ilyen hátra a táblán. Ezzel együtt ilyen szintű ellenfelet meg kell verni, de ezt most elrontottam, rosszul vívtam” – mondta Boczkó, aki hozzátette, hosszabb időszakra lesz szüksége ahhoz, hogy feldolgozza a történteket.
A vereség azért különösen kellemetlen, mert a világbajnokságon nagyon sok pontot lehetett volna szerezni az olimpiai kvótaszerzésért, és a férfi párbajtőrözőknek csak egyéniben van erre lehetőségük, mivel nem rendeznek számukra csapatversenyt Londonban.
“Én úgy számoltam, hogy a 13. helyen álltam a kvalifikációs sorrendben a vb-előtt, de három olasz is volt előttem, közülük egy kiesik, így az utolsó biztos bejutó hely volt az enyém. Most stabilizáltam valamennyire a pozíciómat, talán előre is léptem, de persze majd ki kell számolni, mennyiben változott a sorrend. A kvalifikációnak még nincs vége, januártól Világkupa-versenyek következnek. Az én szempontomból nézve jobb lett volna, ha az erős nemzetekből többen kerülnek be az első nyolc közé a vb-n, mert akkor esetleg egymást ütik majd ki a végén. Kevésbé szerencsés, ha több ország vívói alkotják az élcsoportot.”
Imre Géza -Ahmed el-Sagir (egyiptomi) 15-9
Imre Géza – Sturla Torkildsen (norvég) 15-14
Imre Géza – Hugues Boisvert-Simard (kanadai) 15-14
Somfai Péter ugyanakkor kikapott a norvég színekben szereplő Bartosz Piaseckitől, aki szinte végig vezetett ellene.
Az Universiade-győztes Szényi Péter nem került fel a főtáblára a selejtezőből.
Az aranyérmet a negyeddöntőben Imre Gézát legyőző olasz Paolo Pizzo szerezte meg, miután a fináléban 15-13-ra legyőzte a holland Bas Verwijlent.
Bartosz Piasecki (norvég) – Somfai Péter 15-11
1. Paolo Pizzo (Olaszország)
2. Bas Verwijlen (Hollandia)
3. Fabian Kauter (Svájc) és Park Kjung Du (Koreai Köztársaság)
…6. Imre Géza
…33. Boczkó Gábor
…42. Somfai Péter
…97. Szényi Péter