A modern, alternatív fűtési módok tervezésekor gyakran felmerül a kérdés: miért kell egyáltalán kémény egy épületbe? A válaszok egyszerűek, ezeket az Új HÁZ Centrum szakértői fogalmazták meg weboldalukon.
Egy kéményt előrelátóbb dolog betervezni és beépíteni, mint a hidegben szembesülni a hiányával. Az áramszünet, az elektromos berendezések hibája vagy a gázszolgáltatás akadozása miatt télen sem marad fűtés nélkül az, akinek kandallója, cserép- vagy szobakályhája van.
A kazáncsere vagy kandalló beépítése során a kéményt is célszerű felújítani vagy kicserélni, mert a kéményt a kazánhoz/kályhához igazítva biztonságosabb és hatékonyabb fűtést érhetünk el. Egy univerzális kémény az ingatlan értékét is emeli!
Íme a szakértői vélemény arról, milyen a jó fémkémény?
Gyorsan és pontosan építhető
Méretpontos és kis súlyú alkatrészekkel gyorsan felszerelhető egy fémkémény, akár egy meglévő épület is néhány óra alatt üzemképes fűtést kaphat.
Saválló
1 kg fa elégetésekor akár 1 liter; 1m3 gáz elégetésekor 1,5 liter víz is keletkezhet. A kéményben keletkező nedvesség és a savak miatt, hosszútávon ellenálló kéményekre van szükség.
Hőszigetelt
A kémény az épületben végighaladva kapcsolatot tart a külső környezettel. A hideg és meleg zónák váltakozása miatti hatásokat a hőszigetelt kéményrendszer beépítésével védhetjük ki.
Kiégés-biztos
A fűtés során fellépő hőhatások kiégés-biztos kéményt követelnek meg. A kémény lelke a béléscső. Nagyon fontos, hogy jó minőségű béléscsövet válasszunk!
Energiahatékony
A tüzelőberendezéshez pontosan kiválasztott és szakszerűen megépített kéményrendszer elősegíti a kazán/kályha energiahatékony működését. Gondos tervezéssel hosszú távú, energiatakarékos üzemelést érhetünk el.
Esztétikus
Az épület stílusához, színeihez igazodó fémkémény szép és modern megoldás.
Kiemelt kép: schiedel.com