Napjaink nagy részét sűrű betondzsungelben, házak között töltjük. A mesterséges környezet, nem természetes fényforrások és a szennyezett levegő egyre nagyobb problémát okoz a városi embereknek.
A növényfalak a városok kártékony hatásait segítenek csökkenteni, ilyen a levegő- és porszennyezés. A növények ugyanis a széndioxidból oxigént termelnek, így tisztítják a levegőt- olvashatjuk az Alternatív energia oldalán.
A zöldfalak növénnyel benőtt függőleges felületek, amelyeket természetes zöldfalakra és épített zöldfalakra oszthatunk.
A természetes zöldfalak jellemzője, hogy a növények gyökérzete közvetlen kapcsolatban van a termőtalajjal, növekedésük vertikális jellegű.
Az épített zöldfalak esetében a növények gyökérzete nincs közvetlen kapcsolatban a termőtalajjal, és növekedésük horizontális jellegű.
- Ez érzi a legjobban magát a falakon és az összes növény közül ez él a legtovább.
- A telepített borostyánfal egy acélhálóra futtatott előnevelt borostyánból álló kerítés, amely a hagyományos sövénytől abban tér el, hogy tartószerkezete sűrű acélrácsokból áll, melyen szinte lehetetlen lehet áthatolni.
- A borostyánfal elem napi 45 liter oxigént termel.
- Véd a káros napsugárzással szemben, sőt a növények megkötik a levegőben lévő káros széndioxidot.
- Nyáron a házfalak könnyen túlhevülhetnek és elérhetik a 40-45 Celsius fokot is. A természetes borostyán fal csökkenti a túlzott hőtermelést, kellemes mikroklímát biztosítva ezzel a környezetének.
- Megvédi az épületet a falra csapódó esőtől, fagytól valamint képesek felvenni a városi por egy részét.
- A lombozatnak köszönhetően a levelek egy része elnyeli a hanghullámokat, egy része pedig visszaveri azokat, így jelentősen csökkenti a zajszennyeződést is.
- 40%-al csökkenti a fejfájásos panaszok számát.
Címlapfotó: borostyánfal