Az antikvarium.hu tíz nap után vasárnap zárult dedikált könyvárverésén ezúttal 223 tétel keresett új gazdát, a kötetek közt pedig meglepő darabok is szép számban előfordultak.
A minden esetben egy forintos kikiáltási árról induló licitharcok huszonhárom esetben érték el a százezer forintos határt, néhány tételnél pedig jóval messze túllőttek azon. Az anyagot ismerve ez nem is annyira meglepő: az egyik legjelentősebb erdélyi magyar költő, Dsida Jenő (1907-1938) négysoros, az íróként, zeneszerzőként, illetve fordítóként is jelentős George Sbârceának (1914-2005) írt és ajánlott alkalmi verse például egymillió forintért cserélt gazdát, köszönhetően talán a hozzá fűződő történetnek.
Sbârcea zeneszerzőként jegyzett korai munkáit ugyanis Claude Romano néven szignózta – ezen a néven akart Dsidával közösen zenés darabot írni Móra Ferenc Dióbél királyfijából, a mű részvázlatát azonban a felkeresett színitársulat igazgatója nem fogadta el, hiszen ha magyar mesejátékról van szó, akkor azt magyar nevű embereknek kell megírniuk. A plakáton Sbârcea így némi névtorzítás után Barcsayként szerepelt.
Erre a történetre évekkel később emlékeztek vissza a New York Kávéház egyik vitadélutánján, mikor Dsida az 1971-ig ismeretlen verset is lejegyezte az alkotótársa emlékkönyvébe:
Légy Sbárcea, – nem bánom,
légy Claude Romano, – nem bánom,
légy Barcsay, – nem bánom,
– de ember vagy, ez a fontos.
Hasonló érdeklődés jutott az 1843-as ügyvédvallásról kiadott bizonyítványnak, illetve az 1808-as országgyűlési cikkelyek összegyűjtött kötetének, hiszen előbbit Habsburg József nádor (József Antal főherceg), utóbbit pedig I. Ferenc magyar király, osztrák császár és Erdődy József főispán írta alá: a bizonyítvány 530 ezer, a cikkelyek pedig 402 100 forintért keltek el.
Az aukción a magyar írók és költők szignói közül Babits Mihályé (Az európai irodalom története című kötetének aláírt, számozott példánya 411 ezer forintig jutott), Juhász Gyuláé (Testamentum, számozott, aláírt, 300 300 Ft), illetve a fehér holló-kategóriába eső Ottlik Gézáé (Hajnali háztetők, 273 999 Ft) is feltűnt.
A legnagyobb meglepetést azonban nem ezek okozhatták, hanem az Aranycsapat című kiállítás albuma – ami a csapat két utolsó élő tagja, Buzánszky Jenő és Grosics Gyula aláírása miatt valakinek 357 ezer forintot ért –, illetve A magyar demokráciáért címmel 1947-ben megjelent, számos beszédet, illetve írást magában foglaló kötet, amit annak szerzője, az ekkor egy zuglói villában élő Rákosi Mátyás dedikált.